REKLAMA

Niespodzianka na 10. urodziny Chrome'a. W przeglądarce zagrasz w specjalną wersję uroczej gry komputerowej

Google ukrył pewną zabawną niespodziankę w przeglądarce Google Chrome z okazji jej 10. urodzin. W widoku nowej karty ukryta jest prosta gra komputerowa. Trzeba jednak znać sposób na jej uruchomienie. Od dziś zawiera ona coś ekstra.

04.09.2018 12.51
Chrome 69 zmiany
REKLAMA
REKLAMA

Czy wiedzieliście o tym, że w Google Chrome dostępna jest prosta gra wideo dla sfrustrowanych chwilowym bądź permanentnym brakiem dostępu do Internetu? Jest ona dostępna w przeglądarce od bardzo dawna, dla mnie była jednak niespodzianką. Nic dziwnego – sposób jej wywołania nie jest oczywisty; jest to swego rodzaju nagroda dla wytrwałych odkrywców.

By mieć dostęp do gry, musimy być poza zasięgiem Internetu… lub po prostu wyłączyć dostęp do Sieci w komputerze. Następnie należy uruchomić Chrome’a i spróbować otworzyć jakąkolwiek witrynę. Wedle oczekiwań, ukaże nam się w nowej karcie plansza z błędem dostępu.

Wystarczy jednak wcisnąć spację lub dotknąć ekranu dotykowego, by uruchomić prostą grę platformową rodem z prastarych konsol.

Google Chrome Dino Game odpicowany na 10. urodziny przeglądarki.

Google Chrome Dino Game class="wp-image-796702"

Zasady gry są proste. Jej główny bohater – uroczy, rozpikselowany dinozaur – biegnie cały czas w prawo. Naszą rolą jest podskakiwanie zwierzątkiem, by uniknąć przeszkód. Robimy to spacją lub dotknięciem ekranu dotykowego. Im dalej dobiegniemy, tym więcej punktów otrzymamy. Nasz wynik jest zapamiętywany do czasu zamknięcia przeglądarki.

Dziś wytrwali gracze znajdą w grze coś ekstra. Dinozaur podczas swojej bieganiny może odnaleźć czapeczkę urodzinową oraz tort. Dodatkowo, od czasu do czasu w tle będą pojawiać się baloniki. To oczywiste nawiązanie do 10. urodzin przeglądarki.

REKLAMA

Gra będzie dostępna w tej formie do końca miesiąca.

Od października stracimy możliwość odnalezienia tortu i czapeczki. Owocnych łowów!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA