REKLAMA

Frostpunk ma przed sobą długie życie. 11 bit studios udostępni dodatek do gry - za darmo

Polscy deweloperzy wiedzą, jak wspierać swoje gry po premierze. 11 bit studios szykuje darmowy dodatek do swojego hitowego "Frostpunka"

14.09.2018 09.15
Dodatek do Frostpunka
REKLAMA
REKLAMA

„Frostpunk”, podobnie jak „This War of Mine” tych samych autorów, podbił serca graczy na całym świecie. Gra, będąca z pozoru „tylko” kolejnym city builderem, zaoferowała moralny roller coaster i długie godziny podejmowania ciężkich decyzji. Wydana w kwietniu już po trzech dniach sprzedała się w 250 tys. egzemplarzy.

frostpunk 11 bit studios data premiery trailer 2 class="wp-image-696475"

Wszystkie te sukcesy sprawiły, że 11 bit studios w maju rozrysowało szczegółowy, bogaty plan rozwijania „Frostpunka”. Do końca roku mają pojawiać się nowe tryby, opcje, a nawet fabularny dodatek. Co ważne, każdy z tych elementów będzie darmowy. Jednym z nich będziemy natomiast cieszyć się już w przyszłym tygodniu.

Fabularny dodatek „The Fall of Winterhome” pojawi się 19 września w formie aktualizacji.

Rozszerzenie zaoferuje zupełnie nowy scenariusz, w którym poznamy historię upadłego miasta Winterhome, odkrytego przez graczy w podstawce. W dodatku nie tylko poszerzymy swoją wiedzę na temat tajemniczego świata „Frostpunka”, ale i poznamy nowe mechanizmy w rozgrywce. Odświeżenia doczekała się też podobno warstwa wizualna. Póki co nie wiemy jednak, co dokładnie zmieniono. Najprawdopodobniej inaczej będzie wyglądać teren, na którym rozwiniemy miasto.

REKLAMA

Z takim podejściem 11 bit studios może mieć pewność, że „Frostpunk” będzie żył jeszcze długo po premierze. Podobnie wyglądało to zresztą w przypadku „This War of Mine”, gdzie nowe scenariusze dostawaliśmy nawet trzy lata po premierze. Spokojnie można zakładać, że najnowszą grę studia czeka podobny los.

Już wcześniej deweloperzy podkreślali zresztą, że póki co przedstawili tylko plan na ten rok. Nie oznacza to jednak, że w 2019 nie dostaniemy kolejnych atrakcji związanych z polskim hitem. Wręcz przeciwnie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA