REKLAMA

Ciemny motyw w YouTube na Androida od dziś dostępny dla wszystkich

Na początku nowy wygląd aplikacji YouTube w wersji na system Android był dostępny tylko dla małej grupy losowo wybranych użytkowników. Od dziś może go włączyć każdy z nas.

06.09.2018 15.48
youtube darmowy pip
REKLAMA
REKLAMA

Pod koniec lipca informowaliśmy was o nowym motywie interfejsu aplikacji YouTube w wersji na system Android. Pisaliśmy wówczas, że nie jest dostępny dla wszystkich. Grupa wstępnych testerów wbrew przypuszczeniom nie powiększała się, a końcowa wersja motywu trafia ostatecznie do wszystkich posiadaczy wspomnianej aplikacji równocześnie.

Ciemny motyw jest dokładnie tym, co jego nazwa sugeruje. Podmienia on białe elementy interfejsu aplikacji na czarne. Dzięki temu korzystanie z niej w ciemnym otoczeniu jest mniej męczące dla oczu. Posiadacze telefonów wykorzystujących wyświetlacze AMOLED (i nie tylko) mogą uznać, że nowy motyw będzie im odpowiadał również za dnia.

Tryb ciemny jest dostępny w aplikacji od wersji 13.35.51. Jeżeli nie zmienialiśmy domyślnych ustawień telefonu, aktualizacja aplikacji YouTube zostanie zastosowana, gdy tylko nasze urządzenie znajdzie się w zasięgu darmowej sieci Wi-Fi.

Ciemny motyw w aplikacji YouTube na system Android – jak go uruchomić?

Propozycja uruchomienia motywu powinna się pojawić tuż po pierwszym uruchomieniu aplikacji po aktualizacji. Ja jednak takiej propozycji nie otrzymałem, zakładam więc, że podobny problem będziecie mieć i wy.

By go uruchomić należy kliknąć w prawy górny róg aplikacji w ikonę naszego profilu. Tam należy wybrać Ustawienia, a następnie Ogólne. Druga opcja od góry – Ciemny motyw – to to, czego szukamy.

ciemny motyw youtube android class="wp-image-799168"

Tak wygląda widok główny aplikacji po zastosowaniu Ciemnego motywu:

ciemny motyw youtube android class="wp-image-799171"

Tak z kolei wygląda widok odtwarzanego filmu:

REKLAMA
ciemny motyw youtube android class="wp-image-799174"

Teraz czekam na kolejną niezapowiedzianą choć pożądaną nowość – automatyczne zmienianie motywu w zależności od pory dnia. A może nawet w zależności od natężenia światła w naszym otoczeniu. Podobnie działają wszak systemy usuwania niebieskiego światła po zmroku - można je skonfigurować na większości urządzeń tak, by załączały się automatycznie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA