REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Po co Xiaomi Pocophone F1? Smartfon trafił na aukcję jeszcze przed oficjalną premierą

Po co komu Pocophone? Nowa seria smartfonów Xiaomi jest adresowana dla osób potrzebujących potwornie wydajnych podzespołów w rozsądnej cenie. Według wielu to alternatywna, bardziej klasyczna linia produktów dla graczy, prowadzona równolegle do efekciarskiego Xiaomi BlackSharka.

13.08.2018
19:53
Xiaomi Pocophone F1 ma być najtańszym flagowcem z procesorem Snapdragon 845.
REKLAMA
REKLAMA

Xiaomi Pocophone F1 otwiera zupełnie nową linię smartfonów Xiaomi z potężnymi podzespołami od znanych i uznanych producentów. Chociaż do premiery tego urządzenia pozostał jeszcze tydzień, telefon trafił już do internetowej sprzedaży na jednym z rumuńskich portali aukcyjnych. F1 na pierwszy rzut oka wygląda jak przeciętny smartfon, wzorowany trochę na nowym iPhonie, ale to tylko pozory.

Xiaomi przestaje naśladować Apple’a. Przynajmniej częściowo.

Chociaż z daleka Pocophone F1 może wyglądać jak iPhone X, to wystarczy odwrócić urządzenie na plecki, aby zauważyć gigantyczne różnice. Nadchodzący Xiaomi posiada centralnie umieszczony podwójny aparat, z diodą odizolowaną od modułu obiektywów. Zaraz pod aparatem znajduje się za to czytnik linii papilarnych, którego próżno szukać w urządzeniach z technologią Face ID.

Jeżeli chodzi o sam ekran, tutaj mamy do czynienia z dosyć klasycznym wariantem niemal pozbawionym ramek. Wyświetlacz wykonany w technologii IPS ma przekątną 5,99 cala. Niemal bezramkowe wzornictwo pozwala cieszyć się multimediami w korzystnych, mieszczących więcej informacji na ekranie proporcjach 18:9.

Xiaomi Pocophone F1 obudowa class="wp-image-784264" title="Xiaomi Pocophone F1 ma być najtańszym flagowcem z procesorem Snapdragon 845."

Xiaomi Pocophone F1 ma być najtańszym flagowcem z procesorem Snapdragon 845.

Specyfikacja smartfonu wygląda naprawdę korzystnie. Urządzenie będzie zasilane procesorem Snapdragon 845, a o odpowiednią płynność systemu oraz aplikacji zadba 6 GB pamięci RAM. Pojemność na dane wyniesie z kolei 64 GB. Mowa oczywiście o najtańszym wariancie F1. Droższe modele będą posiadać 8 GB RAM-u oraz 128 GB przestrzeni na dane.

Warto zauważyć, że Xiaomi Pocophone F1 posiada lepszy procesor od Razer Phone’a. Wąskim gardłem najtańszej konfiguracji sprzętowej POCO jest za to RAM. Większość nowych oraz nadchodzących smartfonów dla graczy posiada 8 GB pamięci operacyjnej. Xiaomi powtarza tym samym błąd, jaki popełniło produkując najtańszą wersję BlackSharka, również z zaledwie 6 GB RAM-u. Oczywiście nawet te 6 GB sprawi, że wszystkie aktualne wydane gry będą działały bardzo płynnie. Łącznie z PUBG Mobile oraz Fortnite: Battle Royale.

Xiaomi Pocophone F1 ekran class="wp-image-784267" title="Xiaomi Pocophone F1 - tani, potężny, elegancki smartfon dla graczy"

Xiaomi Pocophone F1 - tani, potężny, elegancki smartfon dla graczy.

REKLAMA

Analizując konfigurację Pocophone’a F1 można zrozumieć, po co Xiaomi takie urządzenie w portfolio. Smartfon kosztujący 430 dol. (1650 zł) posiada podzespoły, których nie powstydzą się gamingowe bestie z pierwszej połowy 2018 r. Do tego telefon nie wygląda kosmicznie i obciachowo, jak wiele produktów adresowanych dla graczy. Z przodu iPhone, z tyłu własny projekt, a do tego naprawdę korzystna cena - POCO ma wielką szansę, aby stać się naprawdę popularną serią smartfonów Xiaomi.

Oczywiście aukcja na rumuńskiej platformie internetowej została już anulowana. Jednak wszystko, co raz trafi do sieci, zostaje tam na zawsze. Łącznie z przedpremierowymi zdjęciami nadchodzącego produktu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA