REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Razer chce zrobić myszkę dla leworęcznych graczy, ale trochę się boi

Razer chce wyprodukować Nagę Trinity w wersji dla leworęcznych. Nie zabiera się jednak do tego w sposób, który byście się spodziewali. Firma założyła zbiórkę na Kickstarterze. 

04.08.2018
21:31
Razer Naga Trinity
REKLAMA

Około 8 do 15 proc. ludzi jest leworęcznych. To grupa często pomijana przez rynek dla graczy. Firma z jednej strony chce to zmienić, z drugiej nie chce też inwestować w produkt, który będzie przynosił tylko straty. Otwierając kampanię na Kickstarterze, Razer chce mieć ciasteczko i zjeść ciasteczko.

REKLAMA

Kampania na Kickstarterze ma być testem tego, czy kupisz myszkę dla leworęcznych.

Min-Liang Tan, CEO Razera, już w czerwcu zapowiadałna Facebooku kampanię. W poście tłumaczył fanom, dlaczego chce skorzystać z Kickstartera, żeby zrobić myszkę dla leworęcznych.

Tan obiecał, że jeśli ten post do 31 lipca będzie miał ponad 10 tys. reakcji, zacznie kampanie. Jeśli założenia kampanii będą spełnione, myszka pojawi się na rynku. Pierwszy warunek został spełniony, teraz musimy poczekać i zobaczyć, czy to typowe Facebookowe zainteresowanie przełoży się na realne pieniądze, które gotowi będą zapłacić leworęczni.

Myszka dla leworęcznych Razera trafi na rynek, jeśli miłośnicy marki sięgną do portfeli. I to sięgną głęboko.

Próg finansowy jest ustawiony zaskakująco wysoko to całe 990 tys. dol. Dużo. Na zebranie tej sumy zostało tylko 28 dni. Razer wie, że nie ma szans na zarobić na produkcji przy małym zainteresowaniu. Żeby zrobić myszkę dla leworęcznych, nie wystarczy odwrócić wszystkiego ze standardowej wersji, ale trzeba ją niemal zaprojektować od początku, a to kosztuje i to dużo.

Jak tłumaczy Tan firma w ciągu 6 lat sprzedała tyle wersji poprzedniej myszki dla leworęcznych, ile praworęcznych sprzedają w ciągu jednego dnia. Małe zapotrzebowanie na ten produkt w zestawieniu z dużymi kosztami produkcji sprawiły, że firma powoli wycofywała się z tego przedsięwzięcia. Teraz ono wraca, ale w zupełnie innej odsłonie, takiej, która ma nie tylko nie obciążać finansowo producenta, ale przede wszystkim sprawdzić, czy jest realne zapotrzebowanie na taki produkt. Polubienia na Facebooku łatwiej wystawić, więcej wysiłku i determinacji będzie wymagało głosowanie portfelem na Kickstarterze.

REKLAMA

Naga Trinity została zaprojektowana specjalnie z myślą o MOBA i MMO. Ma wymieniany panel z opcjonalną 7-przyciskową i 12-przyciskową nakładką.

*Na zdjęciu tytułowym widoczna jest Naga Trinity dla prawowręcznych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA