REKLAMA

Nowość w Google Maps na Androidzie: niebieską strzałkę w nawigacji zastąpiły małe samochodziki

Ta zmiana już jakiś czas temu trafiła do użytkowników Map Google na platformie iOS. Wkrótce użytkownicy Androida będą mogli podmienić niebieską strzałkę w Mapach Google na kilka rodzajów samochodzików.

10.08.2018 09.42
Nowość w Google Maps: niebieską strzałkę w nawigacji zastąpiły małe samochodziki
REKLAMA

Ta niebieska strzałka jest dla wielu z nas, szczególnie tych często podróżujących samochodem, bardzo istotnym elementem interfejsu. To właśnie ona odzwierciedla nasze położenie w Mapach Google w trybie nawigacji. Jej wygląd praktycznie nie zmieniał się od lat. Pewnego dnia jednak użytkownicy systemu iOS zyskali ciekawą opcję: mogą podmienić wspomnianą strzałeczkę na ikonę samochodu. Można wybierać spośród kilku modeli.

REKLAMA

Już niedługo podobna opcja trafi do Map Google na Androida. Wiemy o tym dzięki redakcji 9to5Google, która odkryła ślady wspomnianej funkcji w kodzie aplikacji. Na razie nie jest jasne, kiedy będziemy mogli z tej opcji skorzystać i czy będzie ona identyczna, jak ta w iOS. Prawdopodobnie różnic nie będzie.

Ikony nawigacji w Google Maps na Androidzie. Jakie będą do wyboru?

Nowość w Google Maps na Androidzie: niebieską strzałkę w nawigacji zastąpiły małe samochodziki class="wp-image-736273"

Tego jeszcze nie wiemy, ale jeżeli będzie wyglądać to tak samo, jak na iOS – a zapewne tak będzie – będą trzy pojazdy do wyboru. Będą to więc zwykłe autko, półciężarówka i duże auto typu SUV. Podmiana ikony nie modyfikuje w żaden sposób działania samej aplikacji czy nawigacji. Jest miłym estetycznym dodatkiem i niczym więcej.

Mapy Google na Androida to nie tylko nowe ikonki – głosuj na najlepszą lokalizację.

REKLAMA

Ciekawą nowością testowaną przez Google – co sugerują fragmenty kodu odkryte przez redakcję 9to5Google – są listy miejsc, które możemy współdzielić ze znajomymi i głosować na te najlepsze. Jeżeli dobrze rozumiemy zapisy w kodzie aplikacji, możliwe będzie tworzenie grup miejsc, które będziemy mogli w łatwy sposób udostępniać gronu znajomych. Wspomniane grono ma mieć możliwość głosowania na najciekawsze z nich – to może być przydatne narzędzie do, na przykład, wspólnego planowania wakacji.

Ślady powyższych funkcji są obecne w aktualnie dystrybuowanej wersji aplikacji Mapy Google. Ich włączenie i udostępnienie wszystkim użytkownikom powinno być kwestią niedługiego czasu.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA