REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Nowość w Mapach Google: dobrze znaną niebieską strzałkę w nawigacji zastąpiły małe samochodziki

Czym najczęściej jeździmy do pracy, na zakupy, na wakacje albo na wyjazdy służbowe? Według Google i Google Maps - niebieską strzałką. Ale właśnie udało się położyć temu kres i każdy może jeździć... samochodem. 

22.05.2018
9:02
mapy google
REKLAMA
REKLAMA

Niebieską strzałkę zna każdy, kto kiedykolwiek korzystał z Map Google. Istnieje też spore prawdopodobieństwo, że nigdy nie zwrócił przy tym na nią przesadnej uwagi - nie wspominając już o tym, żeby spróbować w nią kliknąć. A warto, szczególnie od dzisiaj.

Google zdecydował się bowiem nieco uatrakcyjnić wizualnie swoją aplikację nawigacyjną (przynajmniej na iOS) i dać nam opcję... wyboru znacznika. Klikamy więc na słynną błękitną strzałkę (musimy mieć włączony tryb nawigacji) i naszym oczom ukazuje się menu wyboru:

 class="wp-image-736285"

Do dyspozycji oddano nam niestety zaledwie trzy modele samochodów i nie są one przesadnie realistyczne. Ale jeśli znudzi nas strzałka w kółku, możemy wybrać:

Stylowego sedana (opis za komunikatem Google):

 class="wp-image-736276"

Szybkiego SUV-a:

 class="wp-image-736279"

Albo ponadczasowego pickupa:

 class="wp-image-736282"
REKLAMA

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, możemy swobodnie podziwiać nasz wirtualny samochód z każdej strony i pod każdym kątem - wystarczy obrócić mapę. W dowolnym momencie możemy oczywiście zmienić samochód - trzeba jedynie ponownie kliknąć na ikonę symbolizującą nasze położenie i z menu wybrać interesujący nas kształt.

Niestety w takim przypadku zmiana auta nie poczujemy zapachu nowego samochodu. Pojazdy od Google mają też inny problem - nie mają drzwi i bardzo niepokojąco podskakują podczas postoju. Może lepiej zostać na razie przy niebieskiej strzałce?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA