REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Media

Polsat zaskoczy widzów podczas Ligii Mistrzów. Komentatorzy ze studia wirtualnie przeniosą się na boisko

Rusza runda play-off Ligi Mistrzów. Polsat prezentuje z tej okazji swoje nowe najnowocześniejsze do tej pory studio. Ma być z rozmachem i z akompaniamentem najnowszych technologii. 

21.08.2018
20:03
Liga Mistrzów i nowe studio Polsatu
REKLAMA
REKLAMA

Fanom piłki nie trzeba tego przypominać, bo od miesięcy mają tę datę zakreśloną czerwonym serduszkiem w kalendarzu, ale tym, którzy piłką interesują się raczej od świętą, odświeżę pamięć - dziś ruszają pierwsze mecze play-off Ligi Mistrzów.

Nowe studio Polsatu przygotowano z myślą o Lidze Mistrzów i Lidze Europy.

Polsat zaprezentuje najnowsze i - jak twierdzi - najbardziej zaawansowanego studio komentatorskie. Ma być ono dedykowane przede wszystkim Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Oprawę wizualną dla transmisji stworzyło świetne Platige Image. Firma sporo inwestuje, ale po tym, jak udało jej się zgarnąć na trzy sezony najważniejsze europejskie rozgrywki, trudno się temu dziwić.

Polsat zapowiada, że nowe studio pozwoli mu wynieść komentarz pomeczowy na nowy, wyższy poziom. W tym celu powstała jedyna tego typu w Polsce instalacja ekranów LED od firmy Samsung. Ściana LED jest wysoka nad ponad 3 i długa na 24 metry o rozdzielczości 4x4k. Dzięki temu rozwiązaniu Smart Signage będzie można pokazywać kilka meczów naraz. Cztery plany zdjęciowe zostały dostosowane do zadań specjalnych takich jak omawianie statystyk, rozrysowywanie na ekranie dotykowym analiz meczowych czy szalenie intrygujący green box. Dzięki jego magii komentatorzy będą mieli możliwość wirtualnego przeniesienia się na boisko i stanięcia tuż obok piłkarzy. A to nie koniec nowości. W arsenale analityków i ekspertów nie zabraknie modeli 3D i AR. Mam tylko nadzieję, że wszystkie te nowe zabawki będą wspierać to, co najważniejsze - interesującą i dociekliwą analizę meczu i poszczególnych zagrań.

Runda play-off Ligi Mistrzów rusza już dziś.

REKLAMA

Dziś na boisku piłkarze serbskiego zespołu Crvena Zvezda Belgrad (pogromcy Spartaka Trnava, który z kolei pokonał warszawską Legię) staną naprzeciwko zawodników FC Salzburg. Poza tym Bate Borysów zmierzy się z PSV Eindhoven, a Benfika podejmie PAOK Saloniki. Abonenci Cyfrowego Polsatu będą mogli oglądać creme de la creme piłki nożnej na Polsacie Sport Premium 1 i Polsacie Sport Premium 2. Poza nimi tę przyjemność będą mieli klienci Plusa i użytkownicy platformy Ipla.

Mam nadzieję, że premiera studia uda się i okaże się, że nowe technologiczne zabawki nie są tylko gadżetami, które odciągają od merytorycznej dyskusji, że staną się narzędziami, które pozwolą prowadzić ciekawe rozmowy na temat tego, co właśnie wydarzyło się na murawie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA