Jak oglądać Ligę Mistrzów 2018/19 w telewizji i internecie?

Lokowanie produktu

To był chyba najlepszy Mundial jaki oglądałem w moim życiu, ale nie ma czasu na rozpamiętywanie, bo zaraz rusza Liga Mistrzów (i Liga Europy), a jakby tego było mało - po kilku sezonach przerwy - (w)Inter is coming!

18.07.2018 08.16
liga mistrzów gdzie oglądać

Dla mnie kibicowsko szykują się tłuste lata, ponieważ moja ulubiona drużyna będzie teraz krajowo i europejsko transmitowana przez stacje telewizyjne należące do Polsatu. Serie A emituje przecież przejęte przez Polsat Eleven Sports, z kolei Liga Mistrzów wraca do Polsatu. Liga Mistrzów i również Liga Europy, a więc z reguły szansa na śledzenie poczynań czasem nawet kilku zespołów na tych nieco mniej ważnych, ale wciąż emocjonujących salonach europejskiej vice-śmietanki.

Gdzie oglądać Ligę Mistrzów w telewizji?

Najtańszy abonament z Ligą Mistrzów w Cyfrowym Polsacie kosztuje 50 zł, a wzbogacony o kanały Eleven Sports - 60 zł. Nie będę ukrywał, że ten abonament do końca lata zawita w moim domu. Ponieważ w telewizji oglądam tylko piłkę, te 91 kanałów oferowanych w pakiecie w zupełności mi wystarczy, skoro jest tam Polsat Sport Premium i Eleven Sports.

 class="wp-image-769108"

To oczywiście nie są jedyne pakiety dostępne w ramach Cyfrowego Polsatu wraz z Ligą Mistrzów, jednak - z oczywistych powodów - właśnie na ich promocję w najbliższym czasie stawia platforma. Te najbardziej elitarne rozgrywki piłkarskie znajdziemy też w innych pakietach telewizyjnych, z nieco innym doborem pozasportowych kanałów, a także rozrzucie cenowym pozwalającym dobrać ofertę „na każdą kieszeń” - na przykład po konsultacji w salonie operatora.

Generalnie uważam, że dla każdego kibica klubów takich jak Real, Barcelona, Atletico, Inter, Juventus, Napoli, Roma, Milan, Bayern czy Borussia (oraz mniej popularnych), polsatowskie imperium telewizyjne staje się w zasadzie pakietem obowiązkowym na następnych kilka lat. I prawdopodobnie w całości zaspokoi ich potrzeby. Do tych wyższych pakietów, gdzie kanałów zaczyna się robić prawie 200, w wybranych ofertach w punktach sprzedaży Cyfrowy Polsat dorzuca jeszcze oficjalną replikę piłki Ligi Mistrzów, co moim zdaniem fajnie pieczętuje świadomość rozbicia banku z ofertą piłkarską na ten sezon.

Abonenci Cyfrowego Polsatu mogą również za darmo (w ramach posiadanego pakietu) oglądać mecze w internecie za pośrednictwem Cyfrowy Polsat GO - również na urządzeniach mobilnych.

Liga Mistrzów dla klientów Plusa

 class="wp-image-767356"

Liga Mistrzów w internecie za darmo i na dodatek legalnie? Tak, na taki komfort mogą sobie pozwolić użytkownicy Plusa. O ile do najtańszych abonamentów trzeba dopłacić te 40 zł, tak już w przypadku abonamentu za 70 zł (albo za 60 zł, jeśli Plusa łączymy dodatkowo z Cyfrowym Polsatem - tzw. Smart DOM), dostęp do Ligi Mistrzów w Ipla dostajemy w cenie abonamentu.

Z kolei w Plus Internet LTE nowa oferta ze sportowym pakietem to 100 GB w podstawowym pakiecie danych i Internet LTE Bez Końca za 90 zł miesięcznie.

Dla pozostałych klientów głosowych i internetowych ofert Plusa w abonamencie Pakiet IPLA POLSAT SPORT PREMIUM będzie dostępny w formie dodatkowo płatnego pakietu za 40 zł miesięcznie, co ma o tyle sens,  że normalnie za 40 złotych w Ipla dostajemy zaledwie jeden tydzień transmisji.

 class="wp-image-766852"

To jest ta słynna pakietyzacja usług właśnie i znamię trendu u gigantów telekomunikacyjnych w ostatnich latach. Najwierniejsi kibice Realu i Barcelony w kraju będą zaraz będą dzwonić niemal wyłącznie z Plusa...

Jak oglądać Ligę Mistrzów 2018/19 w internecie?

Rozgrywki Ligi Mistrzów tradycyjnie rozpoczną się we wrześniu (choć wcześniej poprzedzą je eliminacje). Pierwsze mecze fazy grupowej będziemy mogli oglądać w dniach 18-19 września. Ligę Mistrzów 2018/19 będziemy mogli komfortowo oglądać w internecie, co w pewnym sensie już teraz stanowi spory postęp dla fanów futbolu. Wszystko za pośrednictwem kojarzącej się z Polsatem aplikacji Ipla, w której możemy wykupić dostęp do rozgrywek.

Wymaga to wykupienia płatnego pakietu Polsat Sport Premium, który kosztuje 360 zł za rok i pozwala na oglądanie transmisji spotkań Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Średni miesięczny koszt to 30 zł, choć oczywiście najlepsze rozgrywki trwają przez 9 miesięcy. Licząc w ten sposób, miesiąc Ligi Mistrzów będzie nas kosztował 40 zł.

Ipla ma też oferować tygodniowe pakiety za 40 zł, więc siłą rzeczy bardziej opłacalny jest jednak pakiet całoroczny. Zwłaszcza że od tego roku Ligę Mistrzów oglądamy trochę jak Mundial, czyli porządny kibic załapie się nawet na dwa mecze dziennie. W każdym z dni rozgrywkowych w Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 będzie emitowanych ok. 8 godzin dziennie relacji na żywo. Będzie dużo oglądania.

To fajnie, że człowiek „z ulicy” wreszcie może zapłacić w internecie i rozkoszować się creme de la creme futbolu klubowego. Pamiętajmy jednak, że abonenci Cyfrowego Polsatu i Plusa startują z uprzywilejowanej pozycji.

Rozbity bank

Z punktu widzenia kibica idzie zmiana na lepsze, ponieważ wreszcie będzie można komfortowo i bez większych problemów oglądać Ligę Mistrzów w Internecie. Pierwszy mecz rundy play-off z z transmisją na ekranach Polsatu już 21 sierpnia. Pozostaje się spieszyć i mieć nadzieję, że ekipa Luciano Spallettego skopie tyłk... yyy, że czeka nas wiele emocji na murawie i równie wiele wspaniałych bramek.

*Materiał powstał we współpracy z marką Plus

Lokowanie produktu
Najnowsze