Gry  / News

Strzelanina podczas turnieju gier wideo. Trzy osoby nie żyją, w tym sam sprawca

Do tragicznego wydarzenia doszło w miasteczku Jacksonville w Stanach Zjednoczonych. Podczas turnieju eliminacyjnego gry Madden 19 mężczyzna otworzył ogień do uczestników wydarzenia. Dwie ofiary zginęły, trzynaście zostało rannych, a przynajmniej sześciu poszkodowanych trafiło do szpitali.

To miały być typowe kwalifikacje do corocznego turnieju organizowanego przez EA Sports. W tematycznym barze dla graczy GLHF zlokalizowanym na nabrzeżu Jacksonville toczone były rozgrywki eliminacyjne. Dwójka zwycięzców miała pojechać na finały gry Madden 19 organizowane w Las Vegas. Niestety, na imprezie dla graczy uwielbiających produkcje sportowe pojawiła się osoba, która rozpoczęła strzelaninę.

Napastnik ranił bronią wiele osób. Dwie z nich zginęły.

Amerykańska policja informuje, że ofiarami najczęściej były osoby w przedziale wiekowym od 20 do 35 lat. Młodzi gracze, którzy chcieli spędzić niedzielne popołudnie próbując swoich sił przy najnowszej odsłonie popularnej gry sportowej. Impreza została jednak zakłócona przez osobę z bronią palną, która rozpoczęła strzelaninę.

Bar w którym doszło do strzelaniny

W momencie pisania tej wiadomości wiadomo o dwóch ofiarach śmiertelnych oraz sześciu ofiarach znajdujących się pod opieką lekarzy. Stan jednego pacjenta określany jest jako bardzo ciężki. Ofiara posiada kilka ran postrzałowych w okolicy klatki piersiowej. Wśród poszkodowanych jest m. in. popularny gracz YoungDrini, którego pocisk trafił w kciuk. Kula dosięgnęła również innego popularnego uczestnika turnieju - G-Techa. Na szczęście jego życiu również nic nie zagraża. Łącznie rannych zostało 13 osób.

Policja z Jacksonville podaje, że napastnik zginął. Najprawdopodobniej sam odebrał sobie życie. Aktualnie amerykańscy funkcjonariusze wciąż prowadzą działania mające potwierdzić, że osoba działała w pojedynkę. Oficjalnie nie zostały przedstawione żadne informacje o napastniku, poza faktem, że to „biały mężczyzna“. Wciąż nie wiadomo, jakiej broni używał.

Chaos związany ze strzelaniną został uwieczniony na filmie wideo, który był nadawany na żywo z turnieju. Chociaż nie widać na nim napastnika oraz jego ofiar, w tle słychać strzały. Po czasie słychać również osobę, która krzyczy, że została trafiona.

Aktualizacja: Potwoerdzono tożsamość dwóch ofiar zabitych przez napastnika z bronią. To Elijah Clapton „trueboy” oraz Taylor Robertson „spotme”. Tożsamość zabójcy nie jest podawana do wiadomości publicznej.

UWAGA - chociaż poniższy materiał nie zawiera brutalnych scen, klip wideo jest nieodpowiedni dla młodszych oraz wrażliwych osób. Odradzamy jego oglądanie czytelnikom.

Plotki, spekulacje i domysły - strzelał bo przegrał.

W tym miejscu kończą się potwierdzone i zweryfikowane informacje, a zaczynają plotki i domysły. Nie chcemy szerzyć w tej tragicznej sytuacji dezinformacji, dlatego proszę, aby potraktować poniższe doniesienia wyłącznie jako jeden z możliwych scenariuszy, ale nic więcej.

Według relacji uczestników turnieju kwalifikacyjnego do gry Madden 19 napastnik również brał udział w eliminacjach. Powodem strzelaniny miało być jego rzekome niepowodzenie podczas turnieju. Media takie jak The Los Angeles Times powołują się na źródła z miejsca zdarzenia, według których wściekły napastnik nie był w stanie poradzić sobie z porażką i rozpoczął strzelaninę. Tych doniesień nie potwierdza ani nie dementuje policja.

Ze strzelaniną może być również połączona interwencja policjantów w mieście Baltimore, gdzie funkcjonariusze weszli do prywatnego domu. W sieci spekuluje się, że to właśnie tam mieszkał zabójca, który odebrał życie przynajmniej czterem młodym ludziom.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst