REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Gry /

Fortnite Android: skąd pobrać, jak zainstalować i lista telefonów, na których zagrasz [PORADNIK]

Trwa medialny szum związany z debiutem gry Fortnite na Androidzie. Plotki mieszają się z potwierdzonymi informacjami. Daty premier ze spekulacjami. Oficjalne stanowiska z domysłami. Postanowiliśmy posprzątać w polskim Internecie i wyjaśnić sytuację, tworząc redakcyjny poradnik.

14.08.2018
17:51
Fortnite Android: skąd pobrać, jak zainstalować i lista telefonów, na których zagrasz [PORADNIK]
REKLAMA
REKLAMA

Czy Fortnite pojawił się na Androidzie?

Fortnite Android: Fortnite od dziś na wyłączność dla Samsunga, ale tylko na kilka dni class="wp-image-782665" title="Fortnite Android: ruszyła beta"

Tak! Gra w wersji na system operacyjny Android znajduje się aktualnie w stadium beta. Mowa o popularnym module Battle Royale. Fabularny tryb Ratowania Świata nie jest dostępny na jakiejkolwiek platformie mobilnej. Nawet na Nintendo Switchu oraz iPhonie.

Czy Fortnite na Androida miał już swoją premierę?

Nie! Gra wciąż znajduje się w stadium beta-testów. Oznacza to, że chociaż dostęp do plików gry jest szeroki, tytuł wciąż nie posiadał oficjalnego, pełnego, globalnego debiutu na Androidzie. Producenci kolejkują chcących wziąć udział w rozgrywce, a liczba oficjalnie wspieranych modeli smartfonów jest ograniczona.

Dlaczego nie mogę znaleźć Fortnite w Google Play?

Nie pobieraj z Google Play NICZEGO, co jest reklamowane jako Fortnite. Twórcy gry nie umieścili jej w Google Play oraz nie zamierzają tego robić w najbliższym czasie. Powodem jest polityka Google, zgodnie z którą twórcy Androida biorą dla siebie 30 proc. zysków z każdej aplikacji dystrybuowanej za pośrednictwem sklepu Play. Epic Games nie chce się dzielić przychodem, dlatego wydaje Fortnite poza Google Play.

Na szczęście Google stara się chronić swoich użytkowników przez złośliwym oprogramowaniem. Dlatego na większości smartfonów wpisując „Fortnite“ w okno wyszukiwarki sklepu Play pojawi się informacja, że gra Epic Games nie znajduje się w zasobach oficjalnej platformy z aplikacjami dla systemu Android.

Jak wydawane jest Fortnite Mobile na Androida?

Jak zaznaczyliśmy wyżej, aplikacji nie znajdziecie w sklepie Play. Dostęp do gry zyskacie biorąc udział w oficjalnych beta-testach. By do nich dołączyć, należy zarejestrować się pod tym bezpiecznym adresem internetowym, podając poprawny adres e-mail. To właśnie na skrzynkę internetową trafi wiadomość o możliwości pobrania aplikacji.

Pobrana aplikacja nie jest gotową grą, ale tak zwanym launcherem - programem umożliwiającym zainstalowanie oraz uruchomienie Fortnite’a, a także sprawdzającym, czy zostały wydane aktualizacje dla gry. Oczywiście launcher zainstalowany bezpośrednio z odnośnika w wiadomości e-mail jest bezpieczny i pochodzi prosto od Epic Games.

Mam smartfon Samsunga. Mogę uruchomić Fortnite przed innymi?

Epic Games w porozumieniu z firmą Samsung traktuje priorytetowo część posiadaczy smartfonów i tabletów Galaxy. Ci posiadają na swoich urządzeniach preinstalowaną aplikację Samsung Game Launcher. Za jej pomocą użytkownicy Samsungów mogą pobrać Fortnite’a bez oczekiwania na wiadomość e-mail oraz bez zgłaszania chęci wcięcia udziału w otartych beta-testach tej gry.

Niestety tylko część urządzeń z linii Galaxy pozwala na uruchomienie sieciowego hitu Epic Games. Kompatybilne modele koreańskich smartfonów i tabletów to: Galaxy S7 / S7 Edge, S8 / S8 Plus, S9 / S9 Plus, Note 8 / Note 9/ Tab S3 / Tab S4.

Mam smartfon innego producenta. Mogę uruchomić Fortnite przed innymi?

Fortnite Android: jakie telefony? class="wp-image-774352" title="Fortnite Android: jakie telefony?"

Jest na to szansa. W sieci znajduje się już ogólnodostępny, zmodyfikowany launcher wspierający szeroką gamę urządzeń działających w oparciu o system Android. Trzeba jednak pamiętać, że pliki pobierane poza witrynami Epic Games oraz Google Play mogą być złośliwym oprogramowaniem. Instalowanie aplikacji z nieznanego środowiska zawsze jest związane z pewnym ryzykiem.

Jednak nawet instalacja zmodyfikowanego launchera nie uchroni graczy przed kolejkami przy wejściu na serwery. Liczba graczy jaką może jednocześnie pomieścić beta sieciowej strzelaniny jest ograniczona. Dlatego nie zdziwcie się komunikatami o braku wolnego miejsca.

Działa mi Fortnite Battle Royale, ale mam dwie aplikacje. Tak ma być?

Tak. Jedna aplikacja to wcześniej wspomniany launcher. Druga to sama gra, zajmująca niemal 2 GB przestrzeni na dane. Launchera nie powinno się odinstalowywać. To właśnie on będzie odpowiadał za sprawdzanie obecności aktualizacji do gry oraz ich instalację. W ten sposób Epic Games obchodzi oczywiste mechanizmy aktualizacji metodą Google Play.

Czy do Fortnite na Androidzie mogę przenieść przedmioty z PC/konsoli?

Tak. Gra korzysta ze wspólnego, uniwersalnego konta Epic Games. Wystarczy sparować profil z innymi platformami aby zaimportować zdobytą zawartość. Jedynym elementem, który nie migruje między rozmaitymi urządzeniami jest wirtualna waluta, wyrażona w postaci V-dolców. Na szczęście przedmioty, skórki i emotikony kupione za V-dolce można importować niezależnie od systemu. To obiekty przypisane do konta, nie do pamięci fizycznej platformy.

Komu przysługuje skórka Galaxy Skin?

Fortnite Android: skórka Galaxy dla posiadaczy Samsungów class="wp-image-782800" title="Fortnite Android: skórka Galaxy dla posiadaczy Samsungów"

Galaxy Skin to zupełnie nowa skórka dedykowana postaci gracza, którą Epic Games stworzyło dla Samsunga. Niestety, tylko część klientów koreańskiego molocha otrzyma taki prezent. Skórkę Galaxy dostaną wyłącznie posiadacze smartfonów Note 9 oraz tabletów Tab S4. Szkoda.

Na jakich smartfonach z Androidem zadziała Fortnite?

REKLAMA

Oficjalna lista przetestowanych urządzeń znajduje się na stronie Epic Games i wygląda następująco:

Samsung Galaxy: S7 / S7 Edge, S8 / S8+, S9 / S9+, Note 8, Note 9, Tab S3, Tab S4 Google: Pixel / Pixel XL, Pixel 2 / Pixel 2 XL, Asus: ROG Phone, Zenfone 4 Pro, 5Z, V Essential: PH-1 Huawei: Honor 10, Honor Play, Mate 10 / Pro, Mate RS, Nova 3, P20 / Pro, V10 LG: G5, G6, G7 ThinQ, V20, V30 / V30+ Nokia: 8 OnePlus: 5 / 5T, 6 Razer: Phone Xiaomi: Blackshark, Mi 5 / 5S / 5S Plus, 6 / 6 Plus, Mi 8 / 8 Explorer / 8SE, Mi Mix, Mi Mix 2, Mi Mix 2S, Mi Note 2 ZTE: Axon 7 / 7s, Axon M, Nubia / Z17 / Z17s, Nubia Z11.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA