REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Zainwestowałem w Etno Cafe. Ty też możesz

Gdy przedstawiciele Etno Cafe zgłosili się do mnie z propozycją inwestycji w ich projekt, to nie zastanawiałem się długo. Teraz sieć polskich kawiarni rusza z kampanią crowdfundigową. Chce zebrać 5 mln zł.

06.08.2018
11:17
Zainwestowałem w Etno Cafe. Ty też możesz
REKLAMA
REKLAMA

- Kocham dobrą kawę, uwielbiam też klimat dobrej kawiarni. Mam przy okazji przeczucie, że Polskę dopiero czeka kawowy bum, więc dla mnie inwestycja w Etno Cafe brzmi jak absolutny strzał w dziesiątkę. Dezycję o inwestycji ułatwił mi także fakt, iż to projekt polski, a ja lubię wspierać Polaków - tak odpowiedziałem na ich prośbę: „Przemku, napisz nam kilka słów nt. Twojej inwestycji do informacji prasowej, którą chcemy wysłać do mediów”.

I naprawdę wierzę w każde słowo, które tam napisałem. Rynek kawiarni w Polsce rozwija się niezwykle dynamicznie. Polacy coraz bardziej lubią i dobrą kawę, i klimat dobrej kawiarni, co widać po tłumach w lokalach w centrach handlowych. Większość aktualnych liderów rynku kawiarnianego to wielkie zagraniczne sieci, dlatego tym bardziej cieszę się, że mogę wspierać i dopingować Polaków, którzy próbują zmienić aktualne status-quo rynkowe.

Aktualnie Etno Cafe posiada 17 kawiarni. Do końca roku mają powstać kolejne 4. Docelowo w ciągu 3 lat placówek Etno Cafe ma być przynajmniej 30. Oprócz tego sieć ma także własną rzemieślniczą palarnię kawy oraz browar kawowy do produkcji Cold Brew Coffee, która jest jedną z flagowych produktów Etno.

Dzisiaj rusza publiczna oferta akcji Etno Cafe. Ofertę wspiera kampania crowdfundingowa prowadzona na platformie Crowdway.pl

Etno planuje pobić rekord zbiórki w historii polskiego crowdfundingu. Dotychczasowy należy do producenta gadżetu Lovely, który w listopadzie 2017 r. pozyskał sumę 1,64 mln zł, również podczas kampanii na platformie Crowdway. Spółka planuje zebrać 5 milionów złotych. Jednocześnie firma przygotowuje się do debiutu giełdowego, najprawdopodobniej na New Connect, choć niewykluczone, że uda się spełnić wymagania dużego parkietu.

Jak stać się udziałowcem ETNO?

W ramach kampanii crowdfundingowej Etno Cafe proponuje inwestorom cztery pakiety inwestycyjne – Espresso, Americano, Latte i Duży Przelew – oraz bonusy w postaci m.in. karty zniżkowej, pakietu Cold Brew Coffee, czy rocznego abonamentu na dostawę kawy.

Inwestycja w spółkę Etno Cafe na platformie Crowdway rozpoczyna się od wyboru jednego z pakietów inwestycyjnych: Espresso, Americano, Latte albo Duży Przelew. Kampania crowdfundingowa potrwa do 10 września.

REKLAMA

Warto też zapoznać się z wideo na temat tego, jak inwestować.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA