REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

eBay uruchamia program partnerski w Polsce. W oparciu o marketing afiliacyjny

Wystarczy, że na zarządzanej przez siebie stronie uruchomisz przekierowania do platformy sprzedażowej eBay, a już możesz liczyć na prowizję. Od dzisiaj eBay uruchamia program partnerski eBay Partnership Network (ePN).

29.08.2018
14:03
eBay uruchamia program partnerski w Polsce
REKLAMA
REKLAMA

Marketing afiliacyjny polega na wzajemnych korzyściach. Zarządzający ruchem na danej stronie internetowej (afiliant) zarabia pieniądze, gdy tylko przekieruje klienta na stronę partnera (reklamodawcy), a ten dokona tam zakupu.

eBay uruchamia program partnerski.

Od dzisiaj wszyscy zwolennicy takiego marketingu mają kolejna przestrzeń do działania. eBay uruchamia program partnerski w Polsce. eBay Partnership Network oparty jest na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym. Kontekstowo plasuje produkty na danej stronie internetowej i łączy użytkowników i potencjalnych klientów platformy sprzedażowej.

Niektóre firmy, oferując rozwiązania z zakresu marketingu afiliacyjnego, korzystają z partnerów zewnętrznych. W trosce o prawidłowy przebieg, eBay od początku do końca samodzielnie nadzoruje cały proces, tym samym zapewniając bezpieczeństwo transakcji. Po ważnych zmianach w sposobie śledzenia ruchu na stronach eBay, ePN jest teraz dostępny także dla polskich partnerów – mówi Małgorzata Gliszczyńska, dyrektor zarządzająca na Polskę i Europę Centralną w eBay.

Ile można zarobić?

O ile przekierowany ze strony użytkownik w ciągu 24 godzin dokona zakupu jakiegoś produktu, klient ePN zyskuje od 50 do 70 proc. prowizji eBay ze sprzedaży tego przedmiotu lub usługi. Wysokość prowizji zależy od kategorii produktu. Jeżeli tak przekierowany użytkownik dokona pierwszego od roku zakupu na eBay – może liczyć dodatkowo na bonus.

Na koncie partnera w ciągu następnego dnia pojawia się adnotacja dotycząca zakupu przekierowanego klienta. Warunek otrzymywania naliczanych prowizji od przekierowań i dokonywanych potem transakcji jest jeden. Łączna suma przychodów miesięcznych musi wynieś co najmniej 10 dol., co równa się kosztowi uczestnictwa w ePN.

Chcesz przystąpić? Włączaj Chrome.

REKLAMA

Zanim jednak zaczniemy liczyć przyszłe korzyści z programu partnerskiego eBay, trzeba założyć konto na tej stronie.  Kolejnym krokiem musi być pobranie rozszerzenia Smart Share dla przeglądarki Chrome. Ten mechanizm najpierw odnosi się do ofert zamieszczonych na niemieckim eBay, a gdy dany produkt jest też dostępny na polskiej platformie – przekierowuje na eBay.pl.

eBay obiecuje wsparcie. Ich specjaliści pomogą w wyborze odpowiednich artykułów i podpowiedzą, jak tworzyć kreatywne banery reklamowe.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA