ROZDAJEMY SPRZĘTY!
Rotated image 1Image 2Rotated image 3Image 4Image 4
Close small
REKLAMA

Dwa tanie jak barszcz smartfony Doogee zadebiutowały w Polsce

W Polsce zadebiutowały nowe budżetowe telefony. Choć ich nazwa, Doogee, pewnie niewielu osobom coś mówi, powinni się nimi przede wszystkim zainteresować rodzice rozglądający się właśnie za niedrogim smartfonem dla dziecka. 

21.08.2018 17.47
niedrogi telefon Doogee X55
REKLAMA
REKLAMA

Firmy prześcigają się w promocjach i nowościach, próbując zainteresować powracających z wielką radością do szkół młodych gniewnych i ich zabieganych rodziców. Oni o niczym innym przez ostatnie miesiące nie marzyli, jak tylko o tym, żeby ich pociechy wreszcie wróciły z kolonii nad morzem czy innego zesłania na wieś do dziadków i żeby to uczcić, chętnie kupią im wszystko, co według nich jest niezbędne do nauki. Coraz częściej na tej liście znajdują się także tanie smartfony.

Co oferuje Doogee X60L?

Doogee X60L ma ekran wielkości 5,5 cala z wyświetlaczem o rozdzielczości 640 x 1280 pikseli. Za jego działanie odpowiada procesor MediaTek MT6737 z częstotliwością taktowania 1,3 GHz. Telefon ma 2 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej, którą jednak w razie potrzeby można rozszerzyć do 128 GB dzięki karcie micro SD. Dla spokoju sumienia rodziców ważne będzie, że telefon posiada akumulator o bardzo przyzwoitej objętości 3300 mAh. Nie ma więc strachu, że nagle połączenie z pociechą się zerwie.

Dla dzieci ważniejsze pewnie będą aparaty ze szczególnym uwzględnieniem tego do selfie. Aparat z przodu robi zdjęcia w rozdzielczości 8 Mpix. Z tyłu zdecydowano się na podwójny aparat jeden z matrycą 13 Mpix, drugi z 8-megapikselową. Obie przesłony mają światło f/2.0.

Na pleckach telefonu znajduje się czytnik linii papilarnych.

Oto Doogee X60L class="wp-image-787969" title="Doogee X60L specyfikacja "

Doogee X55 to kolejna propozycja taniego smartfona.

Drugi model, Doogee X55, ma takie same parametry ekranu, jak jego poprzednik. Nie różni się także ilością RAM-u i pamięci zewnętrznej, którą także w tym wypadku można rozszerzyć za pomocą karty. Inny jest za to procesor. W wypadku tego smartfona zdecydowano się na skorzystanie z MediaTeka MT6580. Kolejną różnicą jest mniejszy niż u poprzednika akumulator, który mieści 2800 mAh. Podwójny aparat z tyłu ma dwie matryce o rozdzielczości 8 Mpix i świetle f/2.0.

smartfon budżetowy Doogee X55  class="wp-image-787972" title="Doogee X55 to kolejna propozycja taniego smartfona."
REKLAMA

Co ciekawe, w wypadku tego telefonu nie znajdziemy czytnika linii papilarnych z tyłu, ale z boku. Umieszczono go na bocznej ramce urządzenia. To wygodne rozwiązanie.

Oba urządzenia są do kupienia w Polsce w sklepach sieci Media Expert. Doogee X60L kosztuje tam 519,99 zł, a Doogee X55 419,88 zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA