REKLAMA

Ile czasu spędzasz na YouTubie? Teraz dowiesz się tego wprost z aplikacji

Firmy prześcigają się w ogłaszaniu rozwiązań, które mają nam pomóc lepiej kontrolować to, jak korzystamy ze zdobyczy technologii.

27.08.2018 18.11
Ile czasu spędzam na YouTube? Teraz na to pytanie odpowie ci aplikacja
REKLAMA
REKLAMA

Apple, Facebook, Google udostępniają, lub zapowiadają udostępnienie narzędzi, które mają dostarczyć nam informację o tym, jak korzystamy z ich produktów. Jesteś gotów dowiedzieć się, ile czasu spędzasz na YouTubie?

Już na Google I/O firma zapowiedziała, że ma zamiar pomóc użytkownikom w zapanowaniu nad swoim czasem i tym, jak spędzają go z technologią. Teraz zaczyna realizować te obietnice w odniesieniu do jednego z większych czasożerców — YouTube’a.  Grupuje już istniejące rozwiązania, które mają pomóc osiągnąć cyfrową równowagę, i wprowadza jedną nową opcję — pokazywanie statystyk. Jesteś gotów na sprawdzenie, ile czasu pochłania ci oglądanie filmów na YouTubie?

Jak sprawdzić, ile czasu spędzam na YouTubie?

Jeśli czujesz się na siłach sprawdzić, ile czasu spędzasz na oglądaniu filmów, musisz wejść w swoje konto i dalej w profil. Tam pojawi się nowa zakładka, w której czarno na białym widać, ile czasu poświęciłeś na YouTube’a tego dnia, poprzedniego i w ciągu ostatnich 7 dni. Możesz też się dowiedzieć, ile czasu średnio spędzasz na platformie.

Zarządzanie czasu na YouTubie class="wp-image-791719"

Jeśli okaże się, że liczby są za wysokie, nie panikuj. Google oferuje narzędzia, które mają skutecznie ułatwić ograniczenie korzystania z platformy.

Funcja przypominania o przerwie znajduje się w ustawieniach. Można w niej określić, po ilu minutach pojawi się wiadomość, informująca, że czas zamknąć aplikację i wracać do pracy, sprzątania czy innej czynności, której wykonanie właśnie prokrastynujesz. W końcu wszyscy znamy te zaskakujące zawirowania czasu, kiedy próbujemy sprawdzić tylko jeden film, a kończymy po 4 godzinach, wgapieni w mordercze pandy okładające się bananami.

Kontrola czasu na YouTubie class="wp-image-791722"

Przydatne w walce ze zbyt częstym uruchamianiem YouTube'a jest grupowanie powiadomień typu push w jedno duże powiadomienie wysyłane o konkretnej godzinie. Zamiast być bombardowanym pojedynczymi wiadomościami w pracy, dostaniesz tylko jedną paczkę, na przykład o 19.30 wieczorem. Jeśli zdecydujesz się nie skorzystać z tej opcji, wszystkie powiadomienia, które pojawią się między 22 a 8 rano, będą przychodziły cichaczem — bez dźwięku i wibracji, tak, żeby cię nie obudzić.

REKLAMA

Można to oczywiście zmienić w ustawieniach albo samemu dostosować godziny wyciszenia do własnych preferencji.

Zmiany już ruszyły, ale pojawiają się na telefonach stopniowo. Może się okazać, że będziecie musieli chwilę poczekać, żeby z nich skorzystać.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA