REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Nie nagrasz już rozmowy telefonicznej. Android Pie skrywa niemiłą niespodziankę

Większość z nas nieprędko zobaczy Androida Pie na swoich telefonach. Jednak jak już w końcu do nas trafi, to spowoduje, że niektóre aplikacje przestaną działać. A konkretniej te do nagrywania rozmów.

16.08.2018
11:48
Android Pie nagrywanie rozmów
REKLAMA
REKLAMA

Nagrywanie rozmów telefonicznych od długiego czasu było nieco problematyczne na systemie Android. Google usunął oficjalne API do tego celu wraz z wydaniem na rynek Androida Marshmallow. Twórcy aplikacji jednak poradzili sobie z tym problemem, o czym zresztą użytkownicy tych programów doskonale wiedzą. Niestety, ci sami użytkownicy będą mieli problem, gdy Android Pie w końcu zawita do ich urządzeń.

Google zablokował w nowej wersji systemu wszystkie znane deweloperom, nieoficjalne metody na nagrywanie połączeń głosowych. Nie robi przy tym tego ze złośliwości – w wielu krajach nagrywanie połączeń jest nielegalne lub obostrzone wieloma ograniczeniami. Firma prawdopodobnie nie chce być wciągnięta w ewentualne procesy sądowe i choć sama nie umożliwia rejestracji połączeń, prawdopodobnie nie chce być oskarżona o zaniedbania w tej materii.

Android Pie bez nagrywania połączeń. Chyba że masz roota

Otwarta natura systemu operacyjnego Android daje możliwość modyfikacji systemu, która przywróci możliwość nagrywania połączeń przez aplikacje firm trzecich. Tak zwane rootowanie systemu, a więc nadawanie użytkownikowi więcej praw, zapewnia w zasadzie pełną dowolność w dodawaniu nowych funkcji.

REKLAMA

Rootowanie nie jest jednak czynnością, którą powinni wykonywać typowi użytkownicy telefonów komórkowych. Zmniejsza to bezpieczeństwo systemu i może prowadzić do jego wadliwego działania. Na dodatek niektóre aplikacje – w tym wiele aplikacji bankowych – nie będzie działać na takim odblokowanym urządzeniu.

Według plotek z trudnych do ocenienia pod kątem wiarygodności źródeł, Google ma wprowadzić oficjalne API do nagrywania rozmów w systemie Android 9.1. Ma ono ponoć uwzględniać zapisy prawne dotyczące nagrywania rozmów we wszystkich krajach. Marnym pocieszeniem jest jednak fakt, że Android Pie nieprędko trafi na nasze telefony. Niektórzy producenci, w tym ci wiodący na rynku, dopiero teraz są w trakcie wdrażania aktualizacji do Androida Oreo.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA