REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Oprogramowanie

Teraz dzięki Google w kilka chwil stworzysz nowoczesne CV. Szablony w Dokumentach Google są już dostępne w języku polskim

Nowoczesne CV, porządna praca naukowa, czytelna broszura lub raport przestały być koszmarami. Szablony w Dokumentach Google są już oficjalnie dostępne w języku polskim. Podpowiadamy, jak je włączyć i jak korzystać.

04.07.2018
20:57
Teraz dzięki Google w kilka chwil stworzysz nowoczesne CV. Szablony w Dokumentach Google są już dostępne w języku polskim
REKLAMA
REKLAMA

Pamiętam, że pisanie CV zawsze było dla mnie koszmarem. Nie dość, że nigdy nie miałem dobrego pomysłu na szablon, to zawsze gubiłem stary dokument i gdy szukałem nowej pracy, musiałem pisać życiorys od nowa. Teraz problem ten rozwiązują Dokumenty Google.

Szablony w języku polskim w Dokumentach Google

Szablony w Dokumentach Google były dostępne od lat, niestety nie w języku polskim. Według strony wsparcia technicznego Google szablony są dostępne w językach:

 • portugalskim (Brazylia),
 • chińskim,
 • niderlandzkim,
 • angielskim,
 • hiszpańskim (Europa),
 • francuskim,
 • niemieckim,
 • hindi,
 • indonezyjskim,
 • japońskim,
 • hiszpańskim (Ameryka Łacińska).

Na liście tej nie było i nadal nie ma języka polskiego, ale nich was to nie zwiedzie. Szablony są już dostępne w naszym kraju i języku. Wraz z dodaniem języka polskiego Google wprowadził również szablony w językach: tureckim, szwedzkim, koreańskim i filipińskim. Jak dowiedział się Spider’s Web, strona wsparcia zostanie zaktualizowana w najbliższych dniach.

Aby skorzystać z nowych szablonów, należy wejść na stronę docs.google.com. W górnej części witryny zostaną wyświetlone przykładowe pozycje z galerii szablonów.

życiorys zawodowy wzór - przykłady class="wp-image-763462" title="życiorys zawodowy wzór - przykłady "

Jeśli u siebie ich nie widzicie, to przejdźcie do ustawień i zaznaczcie pole przy funkcji „Wyświetlaj ostatnio używane szablony na ekranach głównych”.

Dokumenty Google - szablony i wzory CV class="wp-image-763465" title="Dokumenty Google - szablony i wzory CV"

W aplikacjach mobilnych Dokumentów Google również można korzystać z szablonów. W tym celu należy nacisnąć ikonę plusika odpowiedzialną za tworzenie nowych dokumentów, a następnie zamiast opcji „Nowy dokument” trzeba dotknąć skrótu „Wybierz szablon”.

Wzory życiorysów w Dokumentach Google

Pisząc CV powinniśmy się skupić przede wszystkim na tym, jakie informacje w nim zamieszczamy. To treść jest najważniejsza, a przynajmniej powinna być. Niestety bądź stety, ale forma też ma znaczenie. A przecież nie każdy z nas ma talent i umiejętności, aby samodzielnie zaprojektować własne, oryginalne CV. Na szczęście teraz z pomocą przychodzą Dokumenty Google, w szablonach których znajdziemy kilka wzorów życiorysów:

Wzór życiorysu (CV) - motyw szwajcarski

życiorys wzór do pracy class="wp-image-763468" title="cv wzór do pracy"

Wzór życiorysu (CV) - szeryfowy

życiorys zawodowy wzór class="wp-image-763480" title="życiorys wzór zawodowy"

Wzór życiorysu (CV) - koralowiec

życiorys wzór na studia class="wp-image-763471" title="życiorys wzór na studia"

Wzór życiorysu (CV) - mięta

cv wzór do pobrania class="wp-image-763474" title="cv wzór do pobrania"

Wzór życiorysu (CV) - motyw nowoczesny

cv wzór za darmo class="wp-image-763477" title="cv wzór za darmo"

Podejrzewam, że to właśnie wzory życiorysów są tymi szablonami, które będą się cieszyły największym zainteresowaniem. Przykładowe CV to jednak nie jedyna nowość w Dokumentach Google.

W bazie szablonów znajdziemy też wzory listów, osobistych notatek, dokumentów przydatnych do pracy (propozycje projektów, notatki ze spotkania, broszury, itp.) oraz wiele przykładowych dokumentów, które przydadzą się w edukacji (eseje, prace naukowe, raporty, notatki z zajęć i scenariusze lekcji).

REKLAMA

Bardzo cieszę się, że Google w końcu wprowadził do Polski szablony dokumentów. Trochę jednak martwi mnie fakt, że na tak przydatną, a praktyce prostą do wdrożenia funkcję, Polacy musieli czekać kilka lat.

Dzisiaj ekscytujemy się informacjami sugerującymi, że Asystent Google niebawem nauczy się języka polskiego. Tymczasem okazuje się, że nasz język potrafi być dla technologicznych gigantów przeszkodą na wielu innych polach.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA