Sprzęt  / News

Xiaomi Mi A2 i Mi A2 Lite oficjalnie. Czysty Android i rozsądna cena

139 interakcji
dołącz do dyskusji

Chińska firma wprowadziła na rynek dwa nowe telefony — Xiaomi Mi A2 i Xiaomi Mi A2 Lite. Znów ma zamiar podbić serca fanów tanim i dobrym rozwiązaniem. 

Xiaomi  właśnie zaprezentował w Hiszpanii dwa nowe telefony z projektu Android One. Mi A2 i Mi A2 Lite mają czym się pochwalić.

To seria z czystym Androidem.

Choć nakładka MIUI ma swoich zagorzałych zwolenników, już poprzednia wersja tego smartfona, Xiaomi Mi A1, wspaniale sobie radziła bez niej. Seria Mi A to efekt współpracy Xiaomi z Google w ramach projektu Android One.

Byliśmy zachwyceni pozytywną reakcją na Mi A1. Jesteśmy podekscytowani kontynuowaniem współpracy w tym roku i pokazaniem światu dwóch nowych wspaniałych urządzeń, Mi A2 i Mi A2 Lite. Nie możemy się doczekać, aż zobaczą je klienci na całym świecie — deklaruje Jamie Rosenberg, wicedyrektor Google’a do spraw Androida i sklepu Play.

Co oferuje Mi A2?

Mi A2 ma ekran 5,99 cali i proporcje 18:9. Producent chwali się, że ramek z przodu nie będzie i będziecie mogli do woli cieszyć oczy tylko pięknym ekranem. Smartfon jest napędzany Snapdragonem 660. W Polsce dostępne będą dwie wersje. Jedna z 4GB RAM i 32 GB pamięci zewnętrznej i druga w układzie 4 GB + 64 GB. Akumulator pomieści 3010 mAh.

Xiaomi mi a2 prezentacja

Podwójny aparat z przodu ma 12 MP i 20 PM, a nad tym, żeby zdjęcie dobrze wyszło, czuwa sztuczna inteligencja. Z tyłu oczywiście też znajdują się dwa aparaty. Pierwszy o jasności f/1,75 robi zdjęcia o rozdzielczości 20 MP, drugi ma taką samą przesłonę, ale ma za zadanie zapewnienie popularnego efektu bokeh, dlatego zdecydowano się w nim na rozdzielczość aparatu 12 MP.

Wersja odchudzona.

Mi A2 Lite jest nieco mniejszy od większego kolegi. Ekran Full HD+ ma 5,84 cali. Zastosowano w nim, jako jednym z pierwszych telefonów w projekcie Android One, proporcje ekranu 19:9.

Od swojego większego brata różni się także aparatami. Z tyłu oferuje aparaty o rozdzielczości 12 MP i 5 MP. Z przodu jedyny aparat robi zdjęcia o rozdzielczości 5 MP.

Akumulator wielkości 4000 mAh jest więcej niż zadowalająca w telefonie za taką cenę. Będzie on utrzymywał Snapdragona 625 wspieranego przez 3 GB RAM i 32 GB  pamięci zewnętrznej lub 4 GB RAM i 64 GB pamięci zewnętrznej.

Wszystko to wygląda całkiem nieźle, ale jest jeden ważny problem z oboma telefonami. Nie mają NFC. Znowu.

W Polsce telefony będzie można kupić od 13 sierpnia na stronie x-kom.pl. Podstawowa wersja telefonu będzie do kupienia w wersji: 4GB + 32 GB i 4 GB + 64 GB. Wersja Lite zaś w 3 GB + 32 GB oraz 4 GB + 64 GB. Nie znamy jeszcze polskich cen, ale w Hiszpanii najtańsza wersja będzie kosztowała 179 euro a najdroższa 349 euro.

Do wyboru będą trzy wersje kolorystyczne — niebieska, czarna i złota.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst