Sprzęt  / News

Xiaomi Mi A2 Lite to kolejny tani chwyt chińskiego producenta z ogromnym potencjałem na sukces

Xiaomi Mi A2 Lite będzie bardzo tanim smartfonem z czystym Androidem na pokładzie i bardzo sensowną specyfikacją sprzętową. Jeśli szukacie nowego telefonu poniżej 1000 zł, radzę wstrzymać się z zakupem do premiery Mi A2 Lite. 

Jak myślicie, w czym firma Xiaomi jest najlepsza na świecie? Moim zdaniem, odpowiedzią na to pytanie są tanie sprzęty o całkiem niezłej (jak na ich ceny) jakości. Dlatego zresztą ten producent lubiany jest m.in w Polsce. Dlatego założę się, że najnowszy smartfon Xiaomi, który w dniu premiery kosztować ma równowartość 190 dol. (ok 700 zł) będzie rozchwytywany w naszym kraju.

Xiaomi Mi A2 Lite będzie smartfonem z czystym Androidem

Jest to wynik współpracy nawiązanej pomiędzy Xiaomi i Google w ramach programu Android One, czyli produkcji tanich telefonów z Androidem na pokładzie. Niewątpliwą zaletą tego programu jest np. to, że telefony nim objęte otrzymywać będą najnowsze łatki bezpieczeństwa. W świecie Androida nie jest to szeroko rozpowszechnionym standardem.

Niektórzy fani marki Xiaomi zapewne narzekać będą na brak nakładki MIUI, ale dla nich chiński producent ma inne modele smartfonów w swojej ofercie.

Mi A2 Lite będzie wystarczająco szybkim smartfonem

mi-a2-lite-1
Modele Mi A2 i Mi A2 Lite zostaną zaprezentowane już za tydzień.

Jego specyfikacja ma być bowiem identyczna, jak w przypadku modelu Xiaomi Redmi 6 Pro. Gdyby ktoś nie pamiętał to po krótce ją przypomnę: Snapdragon 625, 4 lub 6 GB RAM, ekran IPS LCD o przekątnej 7" (no, technicznie to 6,99") i proporcjach 18:9 oraz akumulator o pojemności 4000 mAh. Ten ostatni element różni się od specyfikacji Mi 6X. Xiaomi zdecydowało się na zwiększenie pojemności ogniwa w Mi A2 Lite, co moim zdaniem jest dobrym pomysłem. Nie ma to jak dłuższy czas pracy bez ładowania.

Taka specyfikacja zadba też z pewnością o płynne działanie czystego Androida Oreo. Do tego Mi A2 Lite będzie mógł pochwalić się czytnikiem linii papilarnych umieszczonym na tylnej ściance obudowy i złączem USB-C . Jeśli chodzi o jego możliwości fotograficzne, to mówiąc w skrócie: za te pieniądze nie spodziewajmy się cudów.

Podwójny aparat z tyłu współpracować będzie z matrycami o rozdzielczości 12 i 5 MPx. Przednia kamera będzie miała rozdzielczość 8 MPx. Zapewne w dobrych warunkach oświetleniowych nowy smartfon Xiaomi jakoś tam sobie poradzi, ale o ładnych zdjęciach nocą można po prostu zapomnieć.

Xiaomi Mi A2 Lite zostanie zaprezentowany w następnym tygodniu, 24 lipca w Madrycie. Wtedy też powinniśmy się dowiedzieć, czy model ten trafi do oficjalnej dystrybucji w naszym kraju. Chociaż tydzień temu pierwszy przeciek na ten temat pojawił się na stronie sklepu X-Kom. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Mi A2 Lite będzie dostępne u nas w dwóch wersjach: z 3 GB RAM i 32 GB ROM oraz z 4 GB RAM i 64 GB ROM. Ceny to odpowiednio: 899 zł i 1049 zł.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst