REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Dlaczego nie kupujecie Galaxy S9? Przez to Samsung pokazał słabe wyniki finansowe

Opublikowano wyniki finansowe Samsunga. Zgodnie z przewidywaniami analityków są rozczarowywujące. Za słabą drugą ćwiartkę roku odpowiada przede wszystkim kiepska sprzedaż Samsunga Galaxy S9. 

31.07.2018
16:45
wyniki finansowe Samsunga
REKLAMA
REKLAMA

W Samsung Electronics schowali z powrotem kieliszki do szafeczek, szampany do lodówek i papierowe czapeczki do biurek. Nie będzie świętowania. Raport z drugiego kwartału nie spełnił oczekiwań koreańskiego giganta i spełnił przewidywania analitków. Samsung Electronics zanotował najniższy wzrost zysków od ponad roku.

Za niezadowalające wyniki finansowe Samsunga ma odpowiadać słaba sprzedaż Galaxy S9.

Zyski operacyjne Samsung Electronics wzrosły o 5,7 proc. w stosunku rok do roku i wynoszą 13,4 mld. dol. To przypadku giganta z Korei Południowej nie jest dobrą wiadomością, szczególnie po rekordowych wynikach na początku roku. Przez to między innymi Samsung Electronics notuje swój pierwszy spadek w zyskach operacyjnych w stosunku kwartał do kwartału. Na domiar złego wzrost 5,7 proc. jest najwolniejszy wzrost od pierwszej ćwiartki 2017 r.

Przychody ze sprzedaży w Samsung Electronics spadły o niemal 4 proc. w stosunku do zeszłego roku. Za gorsze, niż oczekiwano, wyniki odpowiadają według analityków przede wszystkim wyniki sprzedaży Samsunga Galaxy S9. Rynek smartfonów nie jest łatwy, ale konkurencja okazała się w tym roku wyjątkowo dobrze przygotowana do sezonu. Choć Samsung wydał w tym roku więcej na marketing, nie udało mu się uniknąć ataku marek z Chin. Zbyt wielu klientów zdecydowało się kupić smartfona od Huaweia i Xiaomi. Firmy te odebrały część chińskiego i indyjskiego rynku gigantowi z Korei Południowej.

REKLAMA

Mimo wszystko Samsung patrzy optymistycznie w przyszłość.

Nie musi to oznaczać, że firma z Korei Południowej nie ma szans na dobre wspominanie 2018 r. Druga jego połowa ma być znacznie lepsza przede wszystkim dzięki rosnącemu zapotrzebowaniu na ekrany OLED i czipy oraz świetnie trzymającej się sprzedaży półprzewodników. Dobrze by było, żeby ten optymizm podzielali inwestorzy giełdowi. Akcje spółki spadły w tym roku już o 10 proc. Najnowszy raport raczej nie ma szans na odwrócenie tego trendu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA