REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Jaki smartfon do 500 zł kupić? Oto dwie dobre propozycje i jedna, do której warto dopłacić

Jaki smartfon do 500 zł warto kupić? Cóż, jeżeli dysponujecie właśnie takim budżetem, mamy dla was kilka ciekawych propozycji. Powinniście jednak poważnie rozważyć dołożenie jeszcze stówki. Wtedy będziecie mieli możliwość kupna znacznie lepszego sprzętu.

31.07.2018
13:02
Jaki smartfon do 500 zł kupić?
REKLAMA
REKLAMA

Jak wygląda specyfikacja smartfona za 500 zł? Warto to przeanalizować na podstawie jednego z najlepszych model dostępnych w tej półce cenowej, czyli Xiaomi Redmi Note 5A. Kosztuje on około 450 zł, a swego czasu był nawet dostępny w Biedronce za 399 zł. Równie dobry jest Neffos C7, którego cena jest niemal identyczna.

Dlaczego właśnie jeden z tych modeli wybrać? Bo są świetnie wykonane jak na swoją cenę i mają bardzo dobre podzespoły. Są wyposażone w całkiem mocne procesory (Snapdragon 425 w Xiaomi Redmi Note 5A i MediaTek MT6750 w Neffos C7) współpracujące z 2 GB RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć za pomocą kart microSD. Na obie specyfikacje składa się dodatkowo 5,5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, akumulator o pojemności delikatnie przekraczającej 3000 mAh oraz stosunkowo kiepskie aparaty.

Jaki smartfon do 500 zł kupić? Xiaomi Redmi Note 5A class="wp-image-709368"

Jeżeli chcecie kupić smartfon do 500 zł, powinniście wybrać jeden z tych dwóch sprzętów. Który konkretnie? To zależy od was. Xiaomi jest nieco szybszy i ma lepszą politykę aktualizacji. Z kolei Neffos C7 został wyposażony w czytnik linii papilarnych, którego brakuje w konkurencyjnym modelu. Z całą pewnością nie są to złe urządzenia, ponieważ ich specyfikacja wystarcza do podstawowych zadań, zaś ich czas pracy bez ładowania wynosi praktycznie cały dzień.

Jaki smartfon do 500 zł? No, może o stówkę więcej. Xiaomi Redmi Note 5A Prime

Jednak moim zdaniem jeżeli tylko możecie sobie na to pozwolić, powinniście zakupić Xiaomi Redmi Note 5A, ale w droższej wersji Prime. Od podstawowego wariantu różni się ona obecnością czytnika linii papilarnych oraz większą wydajnością. Tę ostatnią zawdzięczamy szybszemu procesorowi Qualcomm Snapdragon 435, aż 3 GB RAM oraz 32 GB rozszerzalnej pamięci wewnętrznej.

Jaki smartfon do 500 zł warto kupić? Xiaomi Redmi Note 5A Prime class="wp-image-709347"
REKLAMA

Jestem zdania, że 2 GB RAM powoli staje się zbyt małą ilością pamięci w urządzeniu mobilnym. Taki sprzęt będzie dobrze działał dzisiaj, ale smartfon zazwyczaj kupuje się z myślą o dwuletnim użytkowaniu. Jestem pewien, że sprzęty wyposażone w 2 GB RAM nie będą komfortowo działać przez tak długi czas. Dlatego sam zainwestowałbym w sprzęt z większą ilością pamięci operacyjnej.

To samo tyczy się pamięci wewnętrznej, ponieważ obecność kilku gier, aplikacji oraz małej ilości muzyki wystarczy do zapchania urządzenia. Dopiero 32 GB to rozsądna ilość w smartfonie codziennego użytku, która sprawi, że używanie go będzie komfortowe.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA