REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Oczywiście, że Samsung produkuje własny smartfon dla graczy. Pytanie, kto dzisiaj tego nie robi

Pierwszy był Razer. Za trendem natychmiast podążyło Xiaomi. Swój smartfon dla graczy tworzy również Asus. Teraz dowiadujemy się, że własny model dedykowany mobilnym graczom będzie miał Samsung.

24.07.2018
20:57
To było do przewidzenia. Samsung produkuje własny smartfon dla graczy
REKLAMA
REKLAMA

Z perspektywy europejskiego odbiorcy smartfon dla graczy to oksymoron. Zachodnie rynki wciąż traktują stacjonarne gry jako te „właściwe“ i „poważne“. Chociaż również u nas zyski z mobilnych aplikacji pokroju Candy Crush Saga rosną w gigantycznym tempie, to jednak branżę gier utożsamiamy z PlayStation, Xboksem albo PC-tami. Kompletnie inaczej jest w krajach azjatyckich.

W Azji trwa prawdziwy zanik tradycyjnej, stacjonarnej rozgrywki.

 class="wp-image-359025"

Zakochani w konsolach Japończycy nie rzucili się na nowe PlayStation. Wolą wpatrywać się w ekrany smartfonów. To nie przypadek, że PS Vita sprzedaje się w Kraju Kwitnącej Wiśni doskonale i wyłącznie tam Sony wciąż traktuje to urządzenie priorytetowo, zapewniając mu odpowiednie wsparcie. Azjaci uwielbiają mobilne granie. Również na smartfonach i tabletach.

Chińscy gracze zamieniają w milionerów producentów aplikacji na Androida. Nie bez powodu PUBG Mobile właśnie tam pojawił się jako pierwszy, a dopiero później zadebiutował w Europie. Azjatyckie firmy zajmujące się produkcją dotykowych gier takie jak Tencent urastają do rangi światowych gigantów. Najliczniejszy rynek konsumencki elektroniki użytkowej staje się bardzo mobilny. Dlatego nie dziwi, że Razer, Xiaomi czy Asus reagują na trendy.

Samsung również stworzy smartfon do gier. Plotka pochodzi z wiarygodnego źródła.

 class="wp-image-558435"
REKLAMA

Chociaż mamy do czynienia z niepotwierdzoną informacją, za jej publikację odpowiada użytkownik Twittera o pseudonimie @MMDDJ. Internauta już wcześniej dostarczał doniesienia o produktach Samsunga. Jego tweety zawsze odnajdywały potwierdzenie w rzeczywistości. Biorąc pod uwagę historię udanych przecieków MMDDJ, nie ma powodów, aby nie wierzyć użytkownikowi Twittera i tym razem. Zwłaszcza biorąc pod uwagę trendy na rynku mobilnym.

Niestety nie wiadomo, czym ma się wyróżniać smartfon dla graczy Samsunga. Ani jak będzie wyglądać. Koreańska firma ma w swojej ofercie wiele naprawdę potężnych urządzeń mobilnych. Dlatego ich projekt skierowany bezpośrednio do graczy powinien wyróżniać się czymś naprawdę solidnym i ciekawym. Na przykład doczepianymi kontrolerami na modłę Nintendo Switcha albo dodatkowym ekranem skopiowanym od Asusa.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA