REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Nowe reakcje na Facebooku: płomień i samolot. Jak je włączyć?

Na Facebooku pojawiły się nowe reakcje przedstawiające płomień i samolot. Nie są one dostępne dla większości użytkowników, dlatego nie możemy zweryfikować, czy płomień i samolot na Facebooku to nowa funkcja serwisu, czy może tymczasowy błąd na stronie.

31.07.2018
19:44
Nowe reakcje na Facebooku: płomień i samolot. Jak je włączyć?
REKLAMA
REKLAMA

Facebook ponad dwa lata temu wprowadził możliwość reagowania na posty inaczej niż za pomocą like’ów. Od tamtej pory użytkownicy mogą używać dodatkowych reakcji, takich jak „Super”, „Ha-ha”, „Wow”, „Przykro mi” oraz „Wrr”. Dodatkowo na Facebooku co jakiś czas pojawiają się emotikony ograniczone czasowo, takie jak kwiatek z okazji Dnia Matki oraz tęczowa flaga z okazji Miesiąca Dumy. Od kilku godzin użytkownicy Facebooka mogą zaobserwować w serwisie kolejne rodzaje reakcji.

Nowe reakcje na Facebooku: płomień i samolot

Nowe reakcje na Facebooku: płomień i samolot class="wp-image-777757" title="Nowe reakcje na Facebooku: płomień i samolot"

Najczęściej spotykaną reakcją jest samolot. Dodatkowo niektórzy użytkownicy mogą zobaczyć płomień. Istotne jednak jest, że nie każdy może dawać nowe reakcje. Jest to funkcja dostępna dla użytkowników najnowszej wersji aplikacji, oznaczonej numerkiem 184.0.0.4.79. Nie jest ona dostępna w moim telefonie, by ją zainstalować, musiałem pobrać ją z APK Mirror.

Jak dać reakcję płomień lub samolot na Facebooku?

Przede wszystkim trzeba mieć nową wersję aplikacji. Po drugie należy wyczyścić jej pamięć podręczną. Po trzecie należy wejść w wątek komentarzy i przytrzymać ikonkę reakcji znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu. Wtedy wyświetli się siedem zamiast sześciu ikonek reakcji, z czego dwie ostatnie będą wyglądały jak „Wrr”. Jednak nadprogramowa ikona będzie mieć nazwę „React” lub „Zareaguj”, a po kliknięciu na nią pod postem pojawi się samolot lub płomień.

REKLAMA

Jeżeli chcecie korzystać z nowych reakcji na komputerze, warto z kolei użyć dodatku do przeglądarki Chrome napisanego przez jednego z naszych czytelników.

Tymi sposobami udało mi się uzyskać nową reakcję. Teraz wy sprawdźcie, czy są one u was dostępne. Jeżeli tak, dajcie nam znać na ten temat w komentarzach. Lub zostawcie płomień lub samolot na Facebooku, najlepiej pod jednym z naszych postów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA