REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Duma LGBT na Facebooku! Co oznacza tęczowa flaga i jak korzystać z nowej reakcji?

Kolorowa tęcza z podpisem „Duma” jest nową reakcją na Facebooku. Domyślnie jest ona ukryta, ale każdy może ją włączyć na swoim koncie.

11.06.2017
13:56
facebook tęcza flaga
REKLAMA
947 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Do standardowego zestawu reakcji na Facebooku, czyli „Lubię to”, „Super”, „Ha ha”, „Wow”, „Przykro mi” i „Wrr” co jakiś czas dołączają nowe ograniczone czasowo reakcje. Ostatnim przykładem był kwiatek, czyli nowa reakcja „Dziękuję”, którą mogliśmy dodawać do postów w okolicach dnia matki.

Teraz Facebook wprowadza nową reakcję - tęczę z opisem „Duma”.

tęczowa flaga - nowa reakcja na facebooku - jak włączyć class="wp-image-570633"

Nowa reakcja to ukłon w kierunku środowisk LGBT, które czerwiec określają mianem miesiąca dumy. Facebook postanowił to świętować na kilka różnych sposób, z których jednym jest wspomniana reakcja z tęczą.

Więcej dodatków znajdziemy w aplikacjach należących do Facebooka, czyli w Instagramie i Messengerze, gdzie pojawiły się nowe naklejki i filtry.

Jak włączyć tęczę na Facebooku?

Aby aktywować nową reakcję, wystarczy udać się na stronę ruchu LGBT na Facebooku, a następnie ją polubić. Profil LGBTQ@Facebook znajdziecie pod tym adresem.

Po kilku minutach nowa reakcja będzie dostępna w przeglądarce na stronie Facebooka. Jeśli jej nie widzicie, odświeżcie kilka razy stronę. Tęcza będzie też widoczna w aplikacji mobilnej, a aby ją zobaczyć potrzebne będzie wymuszenie zamknięcia aplikacji, a następnie uruchomienie jej ponownie.

REKLAMA

Nowa reakcja powinna być dostępna przez cały czerwiec, a następnie najprawdopodobniej zniknie, tak jak miało to miejsce z kwiatkiem.

*Zdjęcie w nagłówku: Benson Kua [CC BY-SA 2.0], via Wikimedia Commons

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA