1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech

Duma LGBT na Facebooku! Co oznacza tęczowa flaga i jak korzystać z nowej reakcji?

Kolorowa tęcza z podpisem „Duma” jest nową reakcją na Facebooku. Domyślnie jest ona ukryta, ale każdy może ją włączyć na swoim koncie.

facebook tęcza flaga
947 interakcji
dołącz do dyskusji

Do standardowego zestawu reakcji na Facebooku, czyli „Lubię to”, „Super”, „Ha ha”, „Wow”, „Przykro mi” i „Wrr” co jakiś czas dołączają nowe ograniczone czasowo reakcje. Ostatnim przykładem był kwiatek, czyli nowa reakcja „Dziękuję”, którą mogliśmy dodawać do postów w okolicach dnia matki.

Teraz Facebook wprowadza nową reakcję - tęczę z opisem „Duma”.

tęczowa flaga - nowa reakcja na facebooku - jak włączyć

Nowa reakcja to ukłon w kierunku środowisk LGBT, które czerwiec określają mianem miesiąca dumy. Facebook postanowił to świętować na kilka różnych sposób, z których jednym jest wspomniana reakcja z tęczą.

Więcej dodatków znajdziemy w aplikacjach należących do Facebooka, czyli w Instagramie i Messengerze, gdzie pojawiły się nowe naklejki i filtry.

Jak włączyć tęczę na Facebooku?

Aby aktywować nową reakcję, wystarczy udać się na stronę ruchu LGBT na Facebooku, a następnie ją polubić. Profil LGBTQ@Facebook znajdziecie pod tym adresem.

Po kilku minutach nowa reakcja będzie dostępna w przeglądarce na stronie Facebooka. Jeśli jej nie widzicie, odświeżcie kilka razy stronę. Tęcza będzie też widoczna w aplikacji mobilnej, a aby ją zobaczyć potrzebne będzie wymuszenie zamknięcia aplikacji, a następnie uruchomienie jej ponownie.

Nowa reakcja powinna być dostępna przez cały czerwiec, a następnie najprawdopodobniej zniknie, tak jak miało to miejsce z kwiatkiem.

*Zdjęcie w nagłówku: Benson Kua [CC BY-SA 2.0], via Wikimedia Commons