REKLAMA

Kwiatek na Facebooku dostępny również w Polsce. Co oznacza?

Facebook dodał kolejną reakcję, ale w Polsce nie da się skorzystać z naklejki symbolizującej kwiatka. Jest ku temu dobry powód.

25.05.2017 19.30
Facebook wprowadza nową reakcję na posty - kwiatki na Dzień matki
REKLAMA

Aktualizacja (25.05): już możesz dać kwiatka. Więcej info na końcu wpisu.

REKLAMA

Reakcje na Facebooku zamiast przycisku Lubię to zdążyły się opatrzyć użytkownikom. Niedawno wprowadzono możliwość wykorzystywania ich nie tylko przy postach innych użytkowników i stron, ale również do wyrażania opinii na temat poszczególnych komentarzy.

Obecnie liczba dostępnych reakcji na portalu Facebook zwiększyła się.

Użytkownicy mogli dzisiaj z rana zauważyć, że na Facebooku zaczęła pojawiać się zupełnie nowa reakcja. Obok Lubię to!, Super, Ha ha, Wow, Przykro mi i Wrr można teraz dodać do postu... naklejkę z kwiatkiem. Niestety nie wszyscy mogą z tego skorzystać.

Użytkownicy z takich krajów jak Polska widząc tę reakcję na zagranicznych stronach, mogą poczuć konsternację. W naszym regionie nie da się takiej reakcji w ogóle uzyskać, a jedynie można je wyświetlić. Wiemy jednak, skąd się wzięło to dziwne na pozór ograniczenie.

facebook reakcje kwiatek na dzień matki class="wp-image-563918"

Nowe reakcje na Facebooku to kwiatki na Dzień matki.

Nowa reakcja na Facebooku pojawia się już drugi rok z rzędu. W tym roku to święto w Stanach Zjednoczonych wypada 14 maja - wedle zasady, że terminem świętowania Dnia matki jest zawsze druga niedziela maja. Facebook pozwolił z tej okazji wysyłać w odpowiedzi na posty kwiatki już dwa dni wcześniej, ale tylko mieszkańcom Ameryki.

W Polsce Dzień matki nie jest świętem ruchomym i obchodzimy go zawsze 26 maja. Możliwe, że Facebook weźmie to pod uwagę i będziemy mogli skorzystać z kwiatka już za dwa tygodnie, aczkolwiek może zdarzyć się też tak, że będziemy musieli obejść się smakiem.

Ciekaw jestem, czy Facebook zacznie teraz częściej wprowadzać takie specjalne reakcje obok obecnej już możliwości okresowego przyozdobienia zdjęcia profilowego wybraną grafiką. Nie zdziwiłbym się też, jeśli w przyszłości mielibyśmy zobaczyć reakcje sponsorowane...

Aktualizacja (25.05):

REKLAMA

Facebook nie zapomniał o Polakach i naszym Dniu Matki, który przypada na 26 maja. Od teraz również Polacy mogą jako reakcję wybrać kwiatek. Dajcie znać, czy też go widzicie!

kwiatek na facebooku reakcja class="wp-image-566912"
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA