1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Rusza nowy konkurs Alior Banku. Do wygrania tablety, smartwatche i lokalizatory

Lokowanie produktu

Jak po polsku nazwać wyłudzanie danych w sieci, czyli „phishing”? Wymyśl i wygraj atrakcyjną nagrodę.

06.07.2018
20:16
Konkurs Alior Banku na polską nazwę "phishing".

„Phishing” to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa naszych danych w dobie globalnej sieci. Polega na podszywaniu się przez przestępców pod inną osobę lub organizację (np. za pomocą wiadomości e-mail), a następnie podstępnym wykradaniu lub wyłudzaniu haseł i danych kont bankowych, numerów kart kredytowych, a także wszelkich innych danych osobowych. Sieciowi oszuści atakują coraz częściej i coraz sprytniej.

Ale nasze dane, które dryfują po internecie, można chronić. Jak? Z pomocą przychodzi Alior Bank, który właśnie rozpoczął kurs samoobrony PhishingSTOP. I przy okazji ogłosił konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.

Przestępcy nie włamują się do banku. Oni włamują się do Twojego komputera.

Akcja PhishingSTOP Alior Banku pomoże rozpoznać sieciowego oszusta. Podzielona jest na sześć lekcji, podczas których mistrz Ban-King tłumaczy krok po kroku, jak skutecznie bronić się przed cyberprzestępcami. Uczy, jak rozpoznawać fałszywą stronę internetową, na co zwracać uwagę w korespondencji mailowej i jak rozpoznać wirtualnego złodzieja podczas rozmowy telefonicznej.

Jak to będzie po polsku?

Tylko jak ten „phishing” nazwać po polsku? Tu Alior Bank liczy na Wasze pomysły! Najlepsze hasła zostaną nagrodzone. W puli konkursowych nagród czeka 5  tabletów Yoga Lenovo, 10 smartwatchów Xiaomi Amazfit Bip Black oraz 10 lokalizatorów NotiOne. Jest więc o co zawalczyć. Alior Bank czeka na wasze zgłoszenia do 15 lipca tego roku. 

Zasady konkursu są bardzo proste. Żeby wziąć w nim udział, trzeba wypełnić odpowiedni formularz i podać w nim propozycję polskiej nazwy dla „phishingu”. Co ważne, każdy uczestnik może zgłosić tyle haseł, ile tylko zdoła stworzyć - każda propozycja traktowana jest jako jedno zgłoszenie. Ale uwaga! Nie ma możliwości, żeby autor np. dwóch haseł otrzymał dwie nagrody. Bo w tym konkursie każdy może próbować ile chce, ale wygrać może tylko raz.

Warto spróbować.

Do wzięcia udziału w konkursie Alior Banku zachęca także znana blogerka Paulina Mikuła, autorka popularnego vloga „Mówiąc inaczej”. W swoich programach dba o poprawną polszczyznę i gani jak tylko może zaciąganie zapożyczeń z obcych języków. Dlatego i ona na swoim koncie na Facebooku i kanale na YouTube zachęca do zastąpienia słowa „phishing” polskim odpowiednikiem. 

A ty, masz już pomysł?

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

Lokowanie produktu
Najnowsze