REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Orange przypomina, że roaming nie kończy się na Unii Europejskiej. Oto nowe pakiety

Orange zaprezentował właśnie nowe pakiety roamingowe, które pozwolą skorzystać z kart SIM operatora poza Unią Europejską, których nie obejmuje zasada roam like at home, bez narażania się na ogromne opłaty. W sam raz na wakacje.

05.07.2018
17:50
Orange chce wprowadzić dodatkowe opłaty roamingowe darmowy roaming pakiet
REKLAMA
REKLAMA

Dzięki zasadzie roam like at home możemy korzystać z usług telekomunikacyjnych w Unii Europejskiej (niemal) tak jak w kraju. Co prawda pojawiły się dopłaty dla niektórych klientów, na które zgodę wyraził Urząd Komunikacji Elektronicznej, ale mają one ograniczyć nadużycia i zjawisko stałego korzystania z polskich kart SIM poza granicami Polski.

Zresztą pomimo dopłat ceny i tak spadły do akceptowalnego poziomu. Dzięki temu podczas podróży po Europie można korzystać z telefonu bez stresu, a jeszcze kilka lat temu trzeba było słono płacić. W bardziej egzotycznych krajach koszty nadal są wysokie. Orange jednak pamięta, że roaming na Unii Europejskiej się nie kończy.

Nowe pakiety roamingowe Orange na kraje poza Unią Europejską.

Operator wprowadził dwa nowe pakiety roamingowe GO 150 i GO 500. Obniżają one cenę wszystkich usług telekomunikacyjnych, na które składają się rozmowy, wiadomości SMS i MMS oraz zapewniają pakiet transmisji danych. Operator obiecuje, że po wykorzystaniu pakietu internetu, transmisja danych będzie blokowana.

Pakiety obejmują także europejskie kraje, w których nie obejmuje zasada roam like at home, w tym Szwajcarię, Ukrainę i Rosję. Orange udostępnia swoje pakiety też w takich państwach jak Stany Zjednoczone, Kanada, Izrael, Australia, Chiny, Japonia, Egipt, Tajlandia, Turcja i Meksyk.

Orange GO 150 i Orange GO 500 - co oferują nowe pakiety?

Pakiet roamingowy GO 150 w Orange na 10 dni za 50 zł zapewnia 150 MB transmisji danych oraz obniża cenę rozmów i wiadomości (1,50 zł za minutę połączenia przychodzącego, połączenia wychodzącego, SMS i MMS).

Klienci, którzy zdecydują się na pakiet Orange GO 500, będą musieli zapłacić 150 zł. Jest on ważny 30 dni i zapewnia 500 MB transmisji danych oraz obniża ceny połączeń i wiadomości w takim samym stopniu jak tańszy pakiet Orange GO 150.

Roaming w Orange poza Unią Europejską - jak działają nowe pakiety?

Pakiety przewidziane zostały dla klientów, którzy zdecydowali się na abonament w Orange. Można je włączyć, wysyłając SMS-a o treści odpowiednio GO150 lub GO500 na numer 80060. Wysyłając SMS o treści ILE, można sprawdzić, ile pakietu pozostało do zużycia.

Klienci mogą aktywować w Orange jednocześnie więcej pakietów roamingowych, a limit transferu się sumuje. Operator powiadamia o kończącym się pakiecie, gdy wykorzystane zostanie 80 proc. limitu, a potem o jego całkowitym zużyciu.

REKLAMA

Pełna lista krajów, w których można korzystać z pakietów GO 150 i GO 500 w Orange:

  • Europa: Armenia, Białoruś, Czarnogóra, Mołdawia, Rosja, Serbia, Szwajcaria, Ukraina;
  • poza Europą: Afganistan, Arabia Saudyjska, Argentyna, Australia, Benin, Burkina Faso, Chile, Chiny, Dem. Rep. Kongo, Egipt, Ekwador, Emiraty Arabskie, Ghana, Grenlandia, Honduras, Indonezja, Izrael, Japonia, Jemen, Kanada, Katar, Kazachstan, Kuwejt, Malawi, Meksyk, Niger, Nigeria, Nikaragua, Oman, Palestyna, Paragwaj, Peru, Rep. Kongo, RPA, Salwador, Sri Lanka, Sudan, Tajlandia, Turcja, Urugwaj, Stany Zjednoczone, Wyspy Owcze.
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA