REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Xiaomi Redmi S2 debiutuje na Allegro. Tylko dziś kupisz tego średniaka ze sporą zniżką

Do polskiej dystrybucji trafił właśnie Xiaomi Redmi S2. Jest to smartfon nieco powtarzalny, nieco zbyt nudny i zdecydowanie zbyt przepłacony, ale... i tak warto go kupić. Przynajmniej dzisiaj.

04.06.2018
13:45
Xiaomi Redmi S2 debiutuje na Allegro. Dziś dostępny ze sporą zniżką
REKLAMA
REKLAMA

Z tego telefonu korzystam od kilku dni, ale nie na tyle długo, by opublikować jego pełną recenzję. Mogę wam jednak powiedzieć, że Xiaomi Redmi S2 to solidny średniak.

Ma ładną obudowę wykonaną z plastiku, a także ogromny, 6-calowy ekran IPS o proporcjach 18:9. Niestety, jego rozdzielczość to 1440 x 720 pikseli, więc szczegółowość wyświetlacza nie jest zbyt duża, da się na nim zobaczyć pojedyncze piksele.

Jakie podzespoły ma Xiaomi Redmi S2?

Sercem urządzenia jest układ Snapdragon 625 wykonany w technologii 14 nm. Był on używany w wielu smartfonach ze względu na niską cenę połączoną z wysoką energooszczędnością oraz wydajnością wystarczającą do codziennych zadań.

Współpracuje on z 3 GB RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej, którą w razie można rozszerzyć za pomocą kart microSD. Co więcej, nie mamy tu slotu hybrydowego, a pełny, więc można jednocześnie umieścić w urządzeniu dwie karty SIM oraz kartę pamięci.

 class="wp-image-743038"

Telefon wspiera standardy łączności takie jak WiFi 802.11n (2,4 GHz) oraz Bluetooth 4.2. Nie zabrakło też lokalizacji wspierającej GPS, Beidou i GLONASS. Irytuje za brak WiFi 802.11ac 5 GHz oraz NFC do płatności zbliżeniowych.

Ta przeciętna specyfikacja techniczna jest wspierana przez przeciętny akumulator o pojemności 3080 mAh, który wystarcza na około jeden dzień pracy lub nieco mniej. Ten można ładować za pomocą portu microUSB.

O aparacie można powiedzieć tyle, że jest. Wystarczy do wrzucania zdjęć na Facebooka, zwłaszcza tych robionych w dzień. W nocy wypada znacznie gorzej. Z kolei przedni aparat robi ładne foty, ale za bardzo je upiększa, dokładnie tak jak inne chińskie telefony.

Czy warto kupić Xiaomi Redmi S2?

Nie, przynajmniej nie w standardowej cenie, która wynosi 999 zł. Taki zakup nie ma sensu, bo za 899 zł można wyrwać Xiaomi Redmi Note 5 w wariancie z 3 GB RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej, a za 1049 zł jest dostępny ten sam smartfon, tylko z 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej.

REKLAMA

I co tu dużo mówić, deklasuje on Xiaomi Redmi S2 praktycznie na każdym polu. Można pokusić się o stwierdzenie, że polska cena tego modelu jest zbyt wysoka i warto go kupić wyłącznie w sprawdzonym, chińskim sklepie internetowym, takim jak Gearbest. Tam jego koszt to 599 zł.

Jednak jeżeli zdecydujecie się na zakup Xiaomi Redmi S2, to lepiej to zrobić w Polsce. Z okazji premiery na platformie Allegro obniżono jego cenę do 649 zł. Jest jednak pewien haczyk: promocja obowiązuje tylko dziś, do północy. Dlatego jeżeli z jakiegoś powodu chcecie kupić ten model, warto to zrobić już teraz.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA