REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Nowa funkcja na Facebooku skutecznie odświeży ci pamięć. 90 mln osób lubi to

Wspomnienia na Facebooku będą bardziej rozbudowane. Facebook udoskonala swoje narzędzie do podróży w czasie. 

12.06.2018
11:51
Wspomnienia na Facebooku - nowa funkcja, która odświeży ci pamięć
REKLAMA
REKLAMA

Opcja Tego Dnia w pełni zaistniała na Facebooku niecały rok temu. Użytkownicy tak chętnie odświeżają sobie pamięć, że serwis postanowił ją jeszcze bardziej rozbudować, a raczej zebrać w jedną całość wszystkie opcje, które przypominają nam o przeszłości.

Czego będą dotyczyły wspomnienia na Facebooku?

Zakładka ze wspomnieniami będzie zawierać kilka sekcji, w tym znane już użytkownikom Tego dnia. Oren Hod, product manager z Facebooka, napisał na blogu, że korzysta z nich codziennie aż 90 mln użytkowników. To ta funkcja odpowiada za informowanie nas, czym podzieliliśmy się ze znajomymi tego danego dnia rok, dwa lata lub sześć lat temu. Tu pojawiają się też ważne wydarzenia, którymi się dzieliliście na portalu lub posty przyjaciół, w których was oznaczono.

W tej sekcji będą też znane skądinąd filmy i kolaże o naszych relacjach z przyjaciółmi, a także podsumowanie wspomnień z określonego czasu — na przykład wszystkich czerwcowych zdjęć lub wydarzeń.

Z nowości pojawi się opcja grupująca wspomnienia, które przegapiliśmy, bo nie mieliśmy czasu zajrzeć na Facebooka. Jeśli nie będziemy regularnie przeglądać nowej sekcji, Facebook będzie przez tydzień zatrzymywał w niej te wspomnienia, które mogły nam umknąć.

Nie chcę o wszystkim pamiętać.

W ciągu ostatnich trzech lat opcje przypominające o przeszłości była tak dopracowywane, by pokazywać użytkownikom tylko dobre wspomnienia. To one są podwaliną krainy szczęśliwości. Dlatego w ustawieniach Facebooka można zaznaczyć, że o pewnych osobach i pewnych datach wolimy zapomnieć. Nie zawsze da się to jednak łatwo określić z wyprzedzeniem.

Dziś, o ironio, Facebook przypomniał mi, że równo pięć lat temu przeprowadziłam się do nowego mieszkania z nowymi współlokatorami. Co prawda mieszkanie z dziewczętami było cudownym czasem wiecznie pomylonych w praniu ubrań i magicznie znikającego z lodówki jedzenia, ale pogoń za lokum na szwedzkiej prowincji wspominam jako koszmar godny nowej odsłony Resident Evil. Samo wspomnienie o niej jest w stanie nadal we mnie objawy podobne do katatonii.

REKLAMA

Badania pokazały, że moje doświadczenie jest jednostkowe. W większości przeglądanie wspomnień na Facebooku i odświeżanie przeszłości wpływa pozytywnie na nastrój i ogólny dobrostan odświeżającego. Mamy więc kolejny punkt programu uszczęśliwiania ludzkości.

Nie wszędzie jeszcze nowa opcja jest dostępna. Będzie można do niej wejść bezpośrednio z menu aplikacji, znaleźć ją w panelu po lewej stronie na komputerze, albo wejść bezpośrednio za pomocą linka.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA