REKLAMA

Dwa lata: tyle Facebook kazał użytkownikom czekać na nową funkcję do przeglądania... wspomnień

Funkcja pozwalająca przeglądać wspomnienia na Facebooku pojawiła się ponad dwa lata temu, ale dopiero teraz sekcja "Tego dnia" trafia do wszystkich użytkowników portalu. Jego twórcy przygotowali w dodatku jeszcze jedną niespodziankę.

25.08.2017 15.44
Facebook Tego dnia wspomnienia
REKLAMA
REKLAMA

"Tego dnia" to nazwa funkcji na Facebooku, która pozwala przeglądać naszą aktywność na portalu sprzed lat. Na specjalnej liście można przejrzeć posty, które opublikowaliśmy lub na których zostaliśmy oznaczeni równo rok temu i w poprzednich latach.

Facebook Tego dnia class="wp-image-358801"

Facebook wprowadził funkcję "Tego dnia" w marcu 2015 roku, ale nie wszyscy mogli z niej skorzystać.

Wiele osób po przejściu pod adres facebook.com/onthisday witał komunikat o niedostępności. Dzisiaj zdjęto blokadę i swoje wspomnienia mogą przeglądać wszyscy użytkownicy portalu. Sekcja "Tego dnia" dostępna jest zarówno na komputerach osobistych, jak i na urządzeniach mobilnych.

Na komputerze można do niej się dostać po kliknięciu w odpowiedni link w panelu po lewej stronie strony głównej, lub wchodząc bezpośrednio w prowadzące do niej hiperłącze. Na urządzeniach mobilnych "Ten dzień" dostępny jest w głównym menu aplikacji.

Dwa lata to długi okres oczekiwania na taką funkcję, ale przynajmniej przez ten czas użytkownicy zdążyli nazbierać wspomnień, które Facebook będzie mógł im przypominać. Praktycznie codziennie pojawia się powiadomienie, które przypomina posty sprzed lat.

Facebook Tego dnia class="wp-image-586621"

Wspomnienia na Facebooku zostaną w dodatku usprawnione.

Oprócz udostępnienia funkcji "Tego dnia" wszystkim użytkownikom portalu twórcy Facebooka zapowiedzieli nowość: grupowanie wspomnień. Od teraz będziemy nie tylko otrzymywać powiadomienia o tym, co wydarzyło się danego dnia, ale Facebook sam przygotuje okolicznościowe paczki postów i powiązanych zdjęć z ostatniego miesiąca, które będzie można prosto udostępnić.

Cieszy też, że Facebook jest świadomy, iż nie wszystkie dni są warte tego, by je wspominać. Niektóre wydarzenia bywają bolesne i wolelibyśmy, by bezduszne algorytmy nie proponowały nam dzielenia się np. informacją o utracie kogoś bliskiego. Programiści portalu zapewniają, że algorytmy starają się dobierać tylko pozytywne wspomnienia.

Facebook Tego dnia class="wp-image-586618"

W opcjach już wcześniej można było wykluczyć konkretne daty i osoby z funkcji "Tego dnia".

REKLAMA

Nie powiem - nowe funkcje związane ze wspomnieniami na Facebooku niezmiernie mi się podobają. Korzystam z "Tego dnia" od kiedy tylko jest aktywny na moim koncie - tak samo jak moi znajomi, którzy często udostępniają ponownie posty razem z komentarzem.

Wraz z upływem lat udostępnionych przez nas treści będzie przybywać, a Facebook dba o to, by przynajmniej część z nich nie przepadła bezpowrotnie. Tego typu dodatki są jednym z powodów, dla których wolę korzystać z Facebooka niż np. ze Snapchata, w którym wszystkie treści są ulotne.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA