Social media  / News

Nowa funkcja Facebooka pozwala na łatwy... powrót do przeszłości

Facebook zaprezentował dziś nowe narzędzie, mające ułatwić użytkownikom przeglądanie minionych zdarzeń, starych fotografii i ogólne zanurzanie się w nostalgii.

Nosi nazwę "Tego dnia" i pozwala zobaczyć, co wydarzyło się danego dnia - lata wcześniej. Korzystając z nowego pomysłu Facebooka, otrzymamy ładnie wyglądający przegląd wpisów, interakcji i zdjęć, pogrupowany według lat, np. tego dnia rok temu, tego dnia dwa lata temu, etc.

on-dis-dej

Przegląd jest widoczny tylko dla nas, chyba że postanowimy udostępnić go znajomemu, bądź uczynić go w całości publicznym. Będziemy mogli także ustawić sobie powiadomienie, żeby serwis przypomniał nam o obecności nowego przeglądu na dany dzień.

Aby skorzystać z nowej funkcji Facebooka należy wejść pod ten adres facebook.com/onthisday albo kliknąć w odpowiednią zakładkę w portalu. Niestety, póki co funkcja nie jest dostępna dla wszystkich, a twórcy nie podają informacji kiedy to nastąpi. Na razie próbując stworzyć sobie kolaż wspomnień wita nas jedynie taki komunikat:

na-pocieche

Facebook wie, czego potrzebują jego użytkownicy

On This Day to bardzo fajna funkcja dla ludzi, którzy lubią często wracać do przeszłości i powspominać. Do tej pory można to było robić jedynie uparcie przewijając oś czasu, ewentualnie skorzystać z "Podsumowania Roku", które kompiluje najważniejsze momenty na naszej osi czasu z minionego roku i wyświetla je formie filmiku, którym również możemy podzielić się ze znajomymi.

Jest to jednak dalekie od wygodnego przeglądania wybranych wspomnień, na co zwróciło uwagę wielu użytkowników. Facebook zareagował i zaprezentował funkcję, która z pewnością znajdzie spore grono odbiorców.

Dzięki nowemu narzędziu, powrót do minionych wydarzeń będzie niczym przeglądanie ładnie posegregowanych albumów ze zdjęciami, do tego opatrzonych komentarzem wprost z naszej osi czasu.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst