REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Znani na całym świecie youtuberzy publikują filmy o Polsce. Ruszyła akcja #VisitPoland

Znani na całym świecie youtuberzy będą publikować swoją relację z wyjazdu do Polski. To część akcji #VisitPoland, która ma za zadanie promować nasz kraj na całym świecie. Dwa filmy możecie obejrzeć już dziś. 

22.06.2018
16:53
#VisitPoland
REKLAMA
REKLAMA

Z promocją Polski na Mundialu dzięki świetnej grze naszych na razie nam za dobrze nie idzie, ale spokojnie, mamy plan B. YouTuberów. Część zagranicznych influencerów już była w Polsce i niebawem pojawi się jeszcze więcej relacji z tej wyprawy na ich kanałach. Ma być autentycznie, pięknie i ciekawie, czyli tak, jak w Polsce.

Pomysł na #VisitPoland powstał już w zeszłym roku, ale teraz dopiero widzimy jej efekty.

Akcja ma na celu wypromowanie naszego kraju w interesujący sposób, który wykracza poza szeptane po angielskich pubach wpadnijmy do Polski na weekend, można się tam tanio upić. To ma być autentyczny przekaz od podróżników dla ich miłośników.

Jak zdradza Witold Bańka, minister sportu i turystyki, koszt kampanii to około 800 tys. zł, na które wyłoży pieniądze Polska Organizacja Turystyczna. Łącznie zaproszeni youtuberzy mają 11 mln obserwujących. Poza zaproszeniem gości do Polski i zapewnieniem im atrakcji, które będą mogli nagrywać i głośno podziwiać w swoich filmach, POT planuje wcielić w życie dodatkową kampanię i dotrzeć do dodatkowych 5 mln widzów.

Którzy YouTuberzy biorą udział w akcji?

POT dostosowuje plan wizyty youtubera do jego zainteresowań i stylu tworzonych filmów. Chcemy pokazać jak najwięcej Polski i jej różnych atutów. Może w ten sposób powstać kompleksowy obraz naszego kraju, zróżnicowanego, ciekawego i pociągającego dla każdego bez względu na to, czy bardziej interesuje go natura, historia, czy kultura. Mamy wszystko, pełen pakiet. Ten kompleksowy wizerunek uzupełni fakt, że zaproszeni goście pochodzą z całego świata, prezentują różne perspektywy i inne punkty widzenia.

Do Polski zostali zaproszeni:

  • Louis Cole z Wielkiej Brytanii (FunForLouis)
  • Angela An z Japonii (InternationallyMe)
  • Alan Estrada z Meksyku (Alanxelmundo)
  • Christian Le Blanc z Kanady (Lost LeBlanc)
  • Marko i Alex Ayling ze Stanów Zjednoczonych (Vagabrothers)
  • Pau Clavero z Hiszpanii (Clavero)
  • Conner Sullivan z Niemiec (Conner Sullivan)

Dwójka z tej listy odwiedziła już nasz kraj. Na kanale FunForLouis pojawiły się już pierwsze filmy — jeden z kopalni soli w Wieliczce i drugi z Nidzicy i Kasprowego. Wiadomo, że twórcy odwiedzą Pomorze, Małopolskę, Warmię i Mazury, Bieszczady, Podlasie oraz najpiękniejsze polskie miasta. Nie wiadomo jednak, które to.

REKLAMA

Pomysł na taką promocję kraju nie jest nowy. Krzysztof Gonciarz jeździł po Izraelu razem z innymi YouTuberami zaproszonymi w ramach akcji ProjectUpload. Filmy z ich wycieczki obejrzało około 13 mln osób. My liczymy na jeszcze większy sukces.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA