Gry  / News

Konferencja Square Enix mogłaby się w ogóle nie odbyć. Zobacz wszystkie trailery

Od Square Enix dostaliśmy dwa nowe tytuły (Babylon's Fall i The Quiet Man), trochę Shadow of the Tomb Raider i Just Cause 4, a poza tym... bieda. Półgodzinna bieda.

Cóż, konferencja Square Enix nie zrobiła zbyt dobrego wrażenia. Nic nie mówiące zwiastuny nowych gier, nieciekawe zwiastuny już zapowiedzianych gier i powtórki zwiastunów, które widzieliśmy wczoraj podczas prezentacji Microsoftu. Przed wami szybka przebieżka przez - niestety - nudną konferencję.

Shadow of the Tomb Raider

Square Enix rozpoczęło swoją prezentację od Lary Croft. Otrzymaliśmy dłuższy fragment Shadow of the Tomb Raider, w którym bohaterka niczym sam Predator skacze po drzewach i na najróżniejsze sposoby morduje po cichu głupiutkich żołnierzy. Jeśli spodziewacie się jakichś widowiskowych scen czy świeżości - zawróćcie. To po prostu ta sama Lara, którą znamy od kilku lat. Premiera Shadow of the Tomb Raider już 14 września 2018 na PC, PS4 i Xboksie One.

Final Fantasy XIV: Under the Moonlight

Darmowy patch do MMO Final Fantasy XIV doczekał się na konferencji nowego zwiastuna. Najciekawszym faktem było to, że w grze pojawią się elementy z Monster Hunter World. Materiał pokazał m.in. Koleżkota w roli towarzysza i potwora MHW jako bossa. Oprócz tego można pewnie spodziewać się trochę charakterystycznego dla serii sprzętu. Premiera nowej aktualizacji - latem 2018.

The Awesome Adventures of Captain Spirit

Przystawkę do Life is Strange 2 zapowiedziano już wczoraj podczas konferencji Microsoftu. Dzisiaj nie dostaliśmy nic nowego ponad komentarz twórców o tym, że The Awesome Adventures of Captain Spirit będzie bezpośrednio nawiązywał do sezonu drugiego Life is Strange. Dontnod przyznał również, że chce w tym uniwersum opowiedzieć jeszcze wiele historii. Najfajniejsze jest jednak to, że Captain Spirit ukaże się już 26 czerwca... kompletnie za darmo na PC, PS4 i Xboksie One.

Dragon Quest XI

Zeszłoroczne jRPG trafi do Europy 4 września na PC i PS4. Z tej okazji Square Enix podzieliło się nowym zwiastunem skupiającym się na fabule gry.

Babylon's Fall

Pierwszy ciekawszy moment konferencji. Babylon's Fall to nowa gra od Platinum Games, która ukaże się w 2019 na PC i PS4. Niestety, na tym kończy się póki co nasza wiedza na temat Babylon's Fall. Zwiastun zdradza scenerię w stylu fantasy i walkę z wielkim rycerzem.

Nier: Automata - Become as Gods Edition

Powtórka z rozrywki - znowu mogliśmy obejrzeć pokazany wczoraj zwiastun edycji Nier: Automata na Xboksa One. Premiera już 26 czerwca.

Octopath Traveler

Dostaliśmy też króciutki zwiastun Octopath Traveler, które trafi na Nintendo Switch 13 lipca 2018.

Just Cause 4

Zapowiedziane podczas konferencji Microsoftu Just Cause 4 otrzymało bardziej rozbudowany zwiastun. Linka z hakiem zostanie wzbogacona o wiele nowych możliwości, które z pewnością spodobają się tym spragnionym kreatywnej rozwałki. Premiera gry 4 grudnia na PC, PS4 i Xboksie One.

The Quiet Man

Druga - i ostatnia - nowość konferencji. W The Quiet Man najprawdopodobniej zagramy bohaterem, który jest głuchy. Piszę "najprawdopodobniej", bo póki co możemy tylko snuć domysły. Zwiastun jest krótki i praktycznie nic nie zdradza. Więcej informacji na temat gry mamy otrzymać w sierpniu. The Quiet Man ukaże się na PC i PS4.

Kingdom Hearts 3

Kolejna powtórka z rozrywki. Mogliśmy jeszcze raz zobaczyć dziwnie zmontowany zwiastun Kingdom Hearts 3, zaprezentowany wczoraj podczas konferencji Microsoftu. Przypominamy, że znana jest już data premiery - 29 stycznia 2019 na PS4 i Xboksie One.

I to by było na tyle. Serio. Liczyliście na konkrety w kwestii gry o Avengersach od Crystal Dynamics? Chcieliście zobaczyć Life is Strange 2? A może wierzyliście gdzieś głęboko, że coś stanie się z Legacy of Kain? Niestety, to nie była tego typu konferencja. Dostaliśmy bardzo bezpieczny i w wielu momentach nudny kolaż zwiastunów z rzeczy, które już doskonale znamy. Szkoda.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst