Samsung wie, że najlepszy prezent to pieniądze, więc dodaje je do swoich nowych smartfonów

Lokowanie produktu

Smartfony nie należą do tanich urządzeń. Jeżeli potrzebujesz nowego smartfonu, ale uważasz, że przesiadka na nowy model będzie za droga, powinieneś skorzystać z ciekawych promocji Samsunga, takich jak "Odkup Samsung" oraz zwrot pieniędzy w bankomacie. Pozwalają one na odzyskanie sporej części poniesionych kosztów.

08.06.2018 08.00
ile zarabia prezes mBanku

Promocje Samsunga wyróżniają się na tle konkurencji. Ostatnio bardzo dużo słyszy się na temat różnych gadżetów dodawanych do smartfonów. Producenci sprzętów mobilnych prześcigają się w pomysłach na ciekawsze promocje. Do smartfonów dodawane są nie tylko przydatne akcesoria, ale nawet konsole do gier lub telewizory. Jeżeli ten trend będzie kontynuowany, za rok do smartfona będą dodawane pralki, lodówki, a potem… a co mi tam, popuszczę wodze fantazji, samochody i mieszkania.

Sam jednak wychodzę z założenia, że są to dosyć kłopotliwe prezenty. Oczywiście znajdzie się grono osób, które rzeczywiście potrzebują dołączonego gadżetu, ale zdecydowana większość z nich zdecyduje się upłynnić prezent po cenie niższej od rynkowej i otrzymać gotówkę. Zdaje sobie z tego sprawę Samsung, który nabywcom nowym smartfonów zwraca część pieniędzy. Co więcej, w przeciwieństwie do innych producentów nie ogranicza swojej promocji wyłącznie do najwyższych modeli - zwroty otrzymują także nabywcy modeli ze średniej oraz niskiej półki.

Pierwsza z ofert to “Odkup Samsung”.

Jest to promocja typu trade-in. Oznacza to, że klienci mogą sprzedać swój stary smartfon, by odzyskać część środków. Z licznych badań wynika, że bardzo nieliczna grupa użytkowników decyduje się na takie rozwiązanie, a stary smartfon najczęściej ląduje w szufladzie.

 class="wp-image-746719"

Absolutnie mnie to nie dziwi, ponieważ sprzedawanie smartfonu na Allegro czy OLX wiąże się z wieloma problemami, z których największym jest kupujący, który może się targować, narzekać lub odesłać towar do 14 dni po zakupie. Do tego dochodzi konieczność wystawienia i monitorowania akcji, dbania o wysyłkę sprzętu. Nie, tych rzeczy jest zdecydowanie za dużo.

W przypadku promocji Samsunga działa to nieco inaczej. Smartfon oczywiście też można sprzedać nie wychodząc z domu, a za odkupywanie telefonów odpowiada firma As Good As New. Jeżeli wycenicie swój smartfon, możecie być początkowo sceptycznie nastawieni do tego rozwiązania, bo wyceny starego urządzenia mogą nie należeć do najwyższych. Jednak kluczowym elementem tej promocji jest sowity bonus od firmy Samsung, który zwiększa wycenę odsprzedawanego urządzenia niezależnie od jego stanu.

Jak skorzystać z promocji “Odkup Samsung”?

W tym celu należy kupić jeden ze smartfonów objętych programem. Jeżeli wybierzemy modele z najwyższej półki, takie jak Galaxy S9 oraz S9+, otrzymamy maksymalnie 2000 zł zwrotu, w tym gwarantowane 400 zł od Samsunga. Osoby, które zdecydują się na kupno starszych lub tańszych modeli, takich jak Samsung Galaxy A6, Galaxy A6+, Galaxy A8, Galaxy S8, Galaxy S8+ lub Galaxy Note 8, otrzymają maksymalnie 1720 zł, w tym gwarantowane 250 zł od Samsunga.

 class="wp-image-746731"

By otrzymać zwrot środków, należy wykonać kilka prostych kroków:

 1. Aktywuj swój nowy smartfon marki Samsung i zaloguj się do aplikacji Members.
 2. Wejdź w zakładkę “Korzyści” i pobierz kod uprawniający do skorzystania z promocji.
 3. Wyceń i sprzedaj swój dotychczasowy smartfon za pośrednictwem strony Samsung.kupimyto.pl. Wykorzystaj kod z punktu pierwszego.
 4. Odeślij swój smartfon zgodnie z instrukcjami podanymi na stronie.
 5. Po weryfikacji stanu urządzenia, kwota na którą został wyceniony smartfon, będzie wysłana na konto podane formularzu.

Druga promocja to zwrot gotówki w bankomacie.

Druga ciekawa promocja obejmuje model Samsung Galaxy J7 2017 i pozwala odzyskać 200 zł podczas wypłaty gotówki z bankomatów Euronet. Również w tym przypadku skorzystanie z niej jest bardzo łatwe. Aktywuj nowy smartfon Samsung Galaxy J7 2017 i zaloguj się do aplikacji Members.

 class="wp-image-746728"
 1. Wejdź w zakładkę “Korzyści” i pobierz kod uprawniający do skorzystania z promocji.
 2. W ciągu 7 dni od aktywacji kodu udaj się do bankomatu Euronet.
 3. Wybierz opcję transakcji bez karty.
 4. Wybierz w menu pozycję “Promocja Samsung”.
 5. Wprowadź kod.
 6. Wypłać 200 zł.

Jak widać, są to proste sposoby na odzyskanie części środków wydanych na smartfon. Dzięki temu praktycznie każdy może pozwolić sobie na sprzęt, o którym wcześniej mógł tylko pomarzyć. Jest to jedna z najciekawszych akcji tego typu, ponieważ producent nie dodaje do swoich telefonów niepotrzebnych gadżetów, ale realną gotówkę, którą można potem spożytkować na dowolny cel. Na dodatkową obudowę do telefonu, inny mobilny gadżet, grę komputerową lub nawet zakupy w supermarkecie. Co kto woli.

* Tekst powstał we współpracy z marką Samsung.

Lokowanie produktu
Najnowsze