REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

To nie żart. Już niedługo na platformie Netflix pojawi się pierwsza gra wideo

Od lat funkcjonuje pewien specyficzny trend w grach wideo. Podążające nim produkcje niejednokrotnie – czasem złośliwie – określane są jako interaktywne filmy. Netflix w końcu zrozumiał, że to idealny rodzaj treści dla charakteru swojej działalności.

13.06.2018
22:32
netflix
REKLAMA
REKLAMA

Gry od zawsze chcą być bardzo filmowe – często przerywając nam zabawę, by wprowadzić przerywnikową animację informującą gracza o przebiegu fabuły. Niektóre wręcz całkowicie rezygnują z akcji, operując wyłącznie na animacjach i pytając się gracza o to, jak by chciał by akcja się dalej potoczyła. Taka gra to sekwencja filmów, przerywanych jakimś pytaniem. Na przykład wyborem jakiejś linii dialogowej, od której może zależeć dalszy rozwój wydarzeń.

Takie gry nie wymagają od gracza żadnego refleksu. To oznacza, że precyzja kontrolera nie jest w nich aż tak istotna. Myszka i pad będą w nich szczególnie użyteczne, ale na dobrą sprawę można w nie grać nawet pilotem od telewizora. I tu dochodzimy do sedna tego tekstu.

Netflix i Telltale Games podpisały umowę o współpracy. W usłudze VoD pojawią się interaktywne gry.

Telltale Games to studio, które właściwie nie tworzy żadnych innych gier poza wspomnianymi interaktywnymi filmami. Jest znane z wielu kasowych tytułów, w tym The Walking Dead: The Telltale Series czy Batman: The Telltale Series. Gry te, o czym jako pierwszy doniósł TechRadar, pojawią się w usłudze Netflix.

Pierwszą produkcją, która będzie strumieniowana z poziomu Netfliksa, to Minecraft: Story Mode. Opowiada on historię postaci o imieniu Jesse, która przypadkowo trafia do świata Minecrafta i której zadaniem jest – a jakże – uratowanie świata. Gra pojawiła się na komputerach i konsolach w 2015 r. i ma się ponoć nie różnić w wersji strumieniowanej.

REKLAMA

Gry od Netfliksa oczywiście nie będą wymagały instalacji – będą oferowane na bardzo podobnej zasadzie od strony technicznej, co filmy i seriale. Nowością będzie informacja zwrotna od gracza, a więc to, że aplikacja Netflix będzie potrafiła rozpoznać czynności wykonywane pilotem i przekazać je silnikowi strumieniowanej gry.

Data premiery Minecraft: Story Mode na platformie Netflix nie jest jeszcze znana. Wiemy jednak, że w ramach partnerstwa pomiędzy obiema firmami, Telltale Games stworzy nową grę w typowej dla tego studia formule, tym razem osadzonej w uniwersum Stranger Things.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA