REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Najlepsze komputery z Windowsem od 150 zł miesięcznie. Microsoft uruchamia program leasingowy dla przedsiębiorców

Nie ma prostszego i tańszego sposobu na to, by twoją firmę zaczął napędzać najlepszy komputer z Windowsem 10 na rynku. Microsoft we współpracy z siecią sklepów X-kom uruchomili właśnie program leasingowy.

25.06.2018
10:00
Microsoft Surface w leasingu - oferta dla przedsiębiorców bez haczyków
REKLAMA
REKLAMA

Leasing na komputery osobiste nie należy w Polsce do najpopularniejszych form finansowania zakupu. Wyjąwszy duże floty urządzeń w korporacjach, przedsiębiorcy raczej nie rozważają leasingowania komputera wartego kilka tysięcy złotych.

Dotychczas najczęściej dostępnymi w leasingu komputerami były MacBooki Pro oraz laptopy Lenovo Thinkpad. I nic dziwnego, bo to maszyny potrafiące kosztować grubo ponad 10 tysięcy złotych. Jednorazowy zakup takiego sprzętu może zaboleć, ale rozłożenie go na niskie miesięczne raty? To zupełnie inna historia.

 class="wp-image-756769"

Dlatego też Microsoft zdecydował się uruchomić program leasingowy we współpracy ze swoim partnerem – siecią sklepów X-kom. Tym sposobem przedsiębiorcy mogą za niską miesięczną opłatą nabyć drogie, ale w pełni warte swojej ceny komputery Microsoft Surface.

Microsoft Surface w leasingu – jak to działa?

Wyjaśnijmy może na początku, czym różni się leasing od kredytu, gdyż wiele osób ochoczo myli ze sobą te pojęcia. Kredyt kojarzy się nam z obciążeniem, wysoką ratą i jeszcze wyższą prowizją dla banku. Same minusy.

Leasing dla firm jest z kolei bardzo korzystną formą, pozwalającą nie tylko obniżyć koszty zakupu, ale też obniżyć kwotę płaconych co miesiąc podatków.

 class="wp-image-756754"

To pierwsza zaleta leasingu – ratę możemy wrzucić w koszt prowadzenia działalności, tym samym obniżając nieco podatek dochodowy. W przypadku przedsiębiorców będących płatnikami VAT, możemy odliczyć również ten podatek, zostając co miesiąc z ceną netto do zapłacenia. A to zawsze 23 proc. mniej.

Leasing ma też tę niewątpliwą zaletę, że nie zmniejsza zdolności kredytowej i nie jest traktowany jako obciążenie – to po prostu koszt prowadzenia działalności. Do tego leasing można wziąć na każdą formę działalności, z reguły trzeba tylko prowadzić ją przez minimum 2-3 miesiące. Dla porównania: większość banków nie da kredytu przedsiębiorcy, który prowadzi działalność przez tak krótki okres.

 class="wp-image-756760"

Sam zresztą korzystam z dobrodziejstw leasingu od blisko dwóch lat, leasingując na firmę żony samochód. Jeździmy nowym autem, a rata w znaczący sposób wpływa na wysokość państwowej daniny.

Microsoft Surface w leasingu – dlaczego warto?

Jeśli chodzi o konkretny przykład komputerów Surface, korzyści jest więcej.

Pierwszą są naprawdę korzystne warunki leasingowania.

 class="wp-image-756763"

Leasing proponowany przez Microsoft i X-kom to leasing 0 proc., którego operatorem jest bank PKO. Okres finansowania to 36 miesięcy, zaś wartość wykupu wynosi zaledwie 1 proc. Wpłata własna zaś to tylko 10 proc. zakupu.

 class="wp-image-756823"

Najtańsze komputery Surface Pro 2017 możemy więc mieć już za ok. 150 zł netto przy wpłacie własnej wynoszącej 620 zł.

Załóżmy jednak, że chcemy zaszaleć i kupić dla firmy najdroższego Surface Booka 2 dostępnego w ofercie. Najdroższy wariant, z procesorem Intel Core i7, 16 GB RAM-u i napędem SSD o pojemności 512 GB kosztowałby 14199 zł brutto, czyli 11827,67 zł netto. Wpłata własna w tym przypadku wynosi 1182,76 zł, zaś miesięczna rata tylko 292,41 zł. Pod koniec leasingu wykup maszyny kosztował będzie firmę 118,28 zł.

 class="wp-image-756745"

Szybki rzut oka do kalkulatora i okazuje się, że na przestrzeni trzech lat zapłacimy (według kalkulatora oferty w chwili pisania tego tekstu) 11 827,80 zł netto. To pieniądze, których nie musimy wykładać na stół przed zakupem, lecz stopniowo wpłacać na konto banku, jednocześnie używając komputera i wliczając jego użytkowanie w koszt prowadzenia działalności.

Szczegóły oferty i dokładne wyliczenia znajdziecie na dedykowanej stronie.

 class="wp-image-756775"

3 lata gwarancji gratis

Mało kto o tym wie, ale komputery kupowane przez przedsiębiorców mają z reguły krótszy okres gwarancyjny, niż te kupowane przez zwykłego konsumenta. Z reguły w takim przypadku okres gwarancji producenta wynosi tylko rok, a chcąc go wydłużyć musimy dopłacić sporą sumę pieniędzy.

Decydując się na leasingowanie maszyny, gwarancję dostajemy w ramach oferty. W przypadku przytoczonego wyżej komputera Surface Book 2 15”, to „bonus” o wartości 1154 zł.

 class="wp-image-756772"

Gdzie tkwi haczyk?

W zasadzie to… nigdzie. Przynajmniej w żadnym oczywistym miejscu. Dla niektórych bariera przed skorzystaniem z leasingu może być czysto psychologiczna: przez trzy lata komputer nie będzie de facto „nasz”, lecz banku, który jest operatorem finansowania. Wiąże nas też trzyletnia umowa, a jeśli przestaniemy spłacać zobowiązanie – czeka nas utrata maszyny i konieczność zwrotu pieniędzy.

Mogą też zaistnieć drobne opłaty operacyjne po stronie banku, o których nie ma mowy we wstępnej ofercie.

 class="wp-image-756751"

Microsoft Surface w leasingu – czy warto?

Sam korzystam na co dzień z komputera Microsoft Surface Pro, a ostatnie miesiące spędziłem używając naprzemiennie Surface Booka 2 13,5” oraz 15”. I mówię bez cienia wątpliwości: to najlepsze mobilne maszyny z Windowsem 10, jakie można kupić.

Nieważne, jaki typ biznesu prowadzisz, z pewnością znajdziesz wartość w jednym z komputerów Microsoftu. Osobiście jednak najbardziej polecam te maszyny osobom działającym w szeroko pojętej branży kreatywnej: fotografom, grafikom, muzykom, dziennikarzom, copywriterom, wymiataczom. Każdemu, kto wymaga od komputera uniwersalności, wydajności i – nie bójmy się tego powiedzieć – eleganckiego wyglądu.

 class="wp-image-756805"

Polecam te komputery każdemu z odpowiednio zasobną kieszenią, a teraz będę mógł też polecać znajomym przedsiębiorcom, szukającym najlepszej maszyny dla swojego biznesu. Kto wie, może z czasem sam też z niego skorzystam we własnej firmie.

REKLAMA

Więcej o maszynach Microsoft Surface możecie się dowiedzieć z naszych poprzednich materiałów:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA