REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Nowa funkcja Map Google'a zaprowadzi cię do najlepszych knajpek i popularnych miejsc w okolicy

Zaraz po wprowadzeniu nowego wyglądu swoich map, Google dodał do nich nowe funkcje. Chociaż w przypadku naszego kraju powinienem użyć liczby pojedynczej.

27.06.2018
18:18
mapy-google
REKLAMA

No chyba, że zakładka "dla Ciebie" pojawi się u nas za jakiś czas. Na razie jej jednak nie ma. Szkoda. W innych krajach, w których jest ona dostępna, użytkownicy map Google otrzymali wygodne miejsce, w którym - na podstawie ich preferencji - Google zapisuje wszystkie ich ulubione lokalizacje.

REKLAMA

Do tego, na podstawie miejsc, w których bywają użytkownicy, Mapy Google wyświetlają im również informacje o tym, że np. w ich sąsiedztwie otworzono nową knajpkę, albo listę wydarzeń kulturalnych w nadchodzący weekend. Listy te przygotowywane są przez sztuczną inteligencję Google. Bardzo wygodne. No ale nic, musimy zadowolić się wybrakowaną wersją aktualizacji.

Mapy Google wprowadzą za to zakładkę "odkrywaj"

mapy-google-zakladka-odkrywaj-2

Nowa funkcja pozbawiona jest co prawda kurateli algorytmów, ale i tak będę z niej korzystał. Szczególnie na wyjazdach do miejsc, o których nie mam pojęcia. Zakładka odkrywaj to bowiem prosty sposób na znalezienie polecanych przez innych użytkowników Google restauracji, wydarzeń kulturalnych i tak dalej. Szkoda tylko, że z jakiegoś powodu aplikacja map na moim telefonie wyświetla rekomendacje dla sąsiadującej z moją dzielnicy, pomijając np. totalnie miejsca obok mnie, które znam i lubię.

Tak naprawdę to rekomendacje miejsc nie są żadną nowością. W poprzednich wersjach też można było wyszukać rekomendowane przez użytkowników lokale gastronomiczne, domy kultury, siłownie, itd. Wiązało się to jednak z wpisaniem odpowiedniej frazy w wyszukiwarkę i samodzielnym filtrowaniem listy wyników.

REKLAMA

Nie było to tak wygodne. Do gustu przypadł mi szczególnie ten podział na kategorie. Szukając pobliskiej kawiarni, w której serwują najlepszą (zdaniem użytkowników) kawę muszę tylko wybrać odpowiedni kafelek. To samo tyczy się wyszukiwania restauracji dla grup, taniego jedzenia lub miejsc, w których jedzą miejscowi.

Trzeba również przyznać, że jest to doskonały moment na wprowadzenie nowej funkcjonalności. Właśnie rozpoczął się okres wakacyjny, co oznacza, że tysiące użytkowników Google wyjadą w nieznane, bądź bardzo słabo znane przez siebie miejsca, w których z pewnością skorzystają z zakładki odkrywaj.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA