REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Właśnie poznaliśmy trend wśród topowych smartfonów 2019 roku. Będzie nim potrójny aparat

Rok 2018 jest rokiem notcha. W roku 2019 producenci będą mnożyć obiektywy aparatu w poszukiwaniu coraz lepszej jakości zdjęć. LG V40 ma mieć łącznie aż... pięć obiektywów.

26.06.2018
21:21
Właśnie poznaliśmy trend wśród topowych smartfonów 2019 roku
REKLAMA
REKLAMA

W 2018 roku ekrany smartfonów ponownie urosły, ale tym razem zmienił się też wygląd urządzeń. Niestety większość smartfonów z Androidem zaczęła wyglądać jak kopia iPhone’a X, z uwagi na wcięcie w górnej części ekranu. Czy tego chcemy, czy nie, moda na notcha stała się powszechnym trendem wzornictwa w 2018 roku.

Wygląda na to, że rok 2019 będzie stał pod znakiem aparatów.

LG V40 wyposażony w pięć obiektywów.

 class="wp-image-629119"
LG V30

Bez obaw, nie wszystkie znajdą się na tylnej ściance. Dwa z nich będą umieszczone z przodu, a trzy z tyłu. To właśnie potrójny obiektyw głównego aparatu zaczyna wyglądać na dominujący trend wśród topowych smartfonów 2019 roku.

Huawei P20 Pro jako pierwszy smartfon wprowadził potrójny obiektyw, więc jest raczej pewne, że jego następca w 2019 roku również podąży tą ścieżką. Do tego Samsung Galaxy S10 w topowej wersji również ma mieć trzy obiektywy. Teraz pojawiła się informacja o tym, że LG V40 będzie miał podobne rozwiazanie. Smartfon zadebiutuje najprawdopodobniej w III kwartale 2018 roku, ale przetrze dla LG drogę, którą możliwe że podąży również G8 w 2019 roku.

Co wiemy o aparatach LG V40?

 class="wp-image-695668"
LG V30

Dwie przednie kamerki będą potrafiły mapować twarz w trójwymiarze, co najpewniej zaowocuje nowym sposobem odblokowania ekranu poprzez skan twarzy. Smarton ma mieć jednak standardowy czytnik linii papilarnych umieszczony z tyłu. Na razie nie wiemy o dodatkowych funkcjach przedniej kamery, ale byłoby nierozsądne, gdyby LG nie wykorzystało jej do poprawy jakości zdjęć. Dwa sensory to w końcu dwa razy więcej informacji o szumie, co pozwala skuteczniej go eliminować.

Naprawdę ciekawie zaczyna robi się z tyłu. LG nie zrezygnuje ze swojego pomysłu na połączenie standardowego obiektywu z ultra szerokim kątem. Pozostaje pytanie, jak będzie działał trzeci moduł. Bardzo chciałbym, by była to duża matryca z obiektywem portretowym. Trio różnych ogniskowych to coś, na co czekam najbardziej w mobilnej fotografii.

W LG V40 nie zabraknie też ekranu z notchem.

 class="wp-image-738460"
LG G7 ThinQ
REKLAMA

Nie jest to zaskoczeniem biorąc pod uwagę fakt, że taki ekran trafił już do LG G7. Na pokładzie znajdzie się procesor Qualcomm Snapdragon 845, a także inny wyróżnik serii V, czyli przetwornik audio Quad DAC. LG V40 ma być też wyposażony w dodatkowy przycisk aktywujący Asystenta Google.

Na tym kończą się przecieki dotyczące LG V40. Potrójny obiektyw zapowiada się na największą nowość w tym modelu i oby LG stanęło na wysokości zadania. Po najnowszych przeciekach oczekiwania względem nowego aparatu są wysokie!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA