REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Hitman 2 pojawi się jeszcze w tym roku. W jego fragment można zagrać już dziś

Fani łysego zabójcy mogą odetchnąć z ulgą. Mimo perturbacji Hitman 2 powstaje. I chyba będzie pozbawiony odcinków.

08.06.2018
14:23
Hitman 2 pojawi się w tym roku, a we fragment można zagrać już dziś
REKLAMA
REKLAMA

Dzisiejszy news wcale nie jest taki oczywisty, jak może się wydawać. Gdy w zeszłym roku pojawiła się informacja o tym, że Square Enix będzie sprzedawać odpowiadające za serię IO Interactive, nad Hitmanem pojawiły się czarne chmury. Wydana w 2016 r. część była solidną grą, zadowalającą wielu weteranów serii, ale podział na odcinki jej nie służył.

Rozbicie tego typu rozgrywki na wychodzące co kilka miesięcy misje sprawił, że doświadczenie się rozwodniło, a gra została w dużej mierze niezauważona. Square Enix dał sobie zatem spokój z marką. Na szczęście IO Interactive postanowiło wykupić się samo i stało się niezależnym studiem.

Teraz tworzą Hitmana 2, który wyjdzie już 13 listopada 2018.

Wydaniem tytułu zajmie się z kolei Warner Bros. Hitman 2 zaprowadzi nas do sześciu egzotycznych lokacji - od Miami po lasy deszczowe. Twórcy nie piszą nigdzie o żadnych odcinkach, co pozwala całkiem śmiało zakładać, że wnioski z ostatniego Hitmana zostały wyciągnięte. Otrzymaliśmy już nawet oficjalny zwiastun, zapowiadający dobrze znaną rozgrywkę i misję na torze wyścigowym:

Ba, nie jest to jedyny zwiastun. Hitman 2 otrzymuje też bowiem samodzielny tryb Sniper Assassin, w którym razem z sieciowym partnerem zapolujemy na nasze cele za pomocą snajperki.  Zabawa jest dostępna od dzisiaj dla tych, którzy zdecydują się złożyć zamówienie przedpremierowe na grę.

Pierwsze głosy zwiastują satysfakcjonującą rozgrywkę - oto mamy 15 minut, by pozbyć się trzech celów podczas wielkiego wesela. Możliwości jest wiele, a nierozważny strzał może poskutkować zawaleniem całej operacji... albo żyrandola. Trzeba czekać na dobry moment, planować, synchronizować działania z towarzyszem. Można też, oczywiście, zagrać solo, jeśli stroni się od towarzystwa.

REKLAMA

Ładnie. Takie bonusy jak możliwość pogrania we fragment gry kilka miesięcy przed premierą to z pewnością coś, co chciałbym widzieć częściej. Pozostaje mieć nadzieję, że Sniper Assassin nie okaże się tylko wabikiem na kupienie w ciemno średniej gry. Dla IO Interactive Hitman 2 może być zresztą kluczowym tytułem w kontekście przyszłości studia. Gra ukaże się na PC, PS4 i Xboksa One.

Mamy więc kolejną dużą grę, która zrobiła swój coming out przed targami E3, obok takiego Fallouta 76 czy Assassin's Creed: Odyssey. Warto też pamiętać, że nie jest to jedyny Hitman 2 na rynku. W 2002 wyszedł przecież Hitman 2: Silent Assasin - zamieszanie może być więc podobne jak w przypadku starych i nowych Battlefrontów. Ach, te numerki w branży gier...

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA