REKLAMA

Gmail dla Androida pozwala dostosować działanie gestów. Podpowiadamy, jak je ustawić

Pod koniec kwietnia Google zaprezentował nowe funkcje poczty Gmail. Początkowo zmiany objęły głównie przeglądarkowego klienta popularnej poczty elektronicznej. Nowości sukcesywnie trafiają do aplikacji mobilnych.

11.06.2018 17.52
Gmail
REKLAMA
REKLAMA

Zmiany w Gmailu wdrożone przez Google znacząco rozszerzają możliwości tej usługi pocztowej. Wśród nich wymienić można łatwiejszy dostęp do załączników, znaczące poprawki wizualne czy integrację z listą zadań. Jedną z istotniejszych nowości jest odkładanie wiadomości na później. Dla korzystających z Inboksa to żadna nowość. Ci którzy zostali przy Gmailu na pewno się ucieszą.

Odkładanie wiadomości na później w aplikacji mobilnej ma sens wówczas, gdy można skorzystać z gestu. Przykładowo w kliencie poczty Google na iOS żeby odłożyć wiadomość muszę wejść w nią, nacisnąć trzy kropki w prawym górnym rogu i kliknąć Odłóż. Tymczasem użytkownicy aplikacji na Androida mogą cieszyć się już odkładaniem za pomocą gestu.

Mobilny Gmail pozwala ustawić działania przesuwania.

W tym celu wystarczy wejść ustawienia i wybrać opcję Działania przesuwania. Do wyboru mamy możliwość ustawienia działania przesunięcia w lewo i w prawo.

gmail class="wp-image-749455"

Google oferuje kilka funkcji, które możemy przypisać danemu gestowi. Oprócz dostępnego wcześniej usunięcia lub archiwizacji jesteśmy teraz w stanie oznaczyć wiadomość jako przeczytaną/nieprzeczytaną, przenieść do wybranego folderu lub odłożyć. Możemy też wyłączyć funkcję gestu.

 class="wp-image-749464"

Gdy wybierzemy np. funkcję Odłóż, po przesunięciu wiadomości w lewo lub w prawo w skrzynce odbiorczej (w zależności od ustawień, które wybraliśmy) zobaczymy okno z opcjami.

 class="wp-image-749476"
REKLAMA

Mała rzecz, a cieszy.

Póki co funkcja przypisywania działania przesunięcia działa wyłącznie w androidowej wersji aplikacji. Po cichu liczę, że wkrótce pojawi się też w wersji dla iOS.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA