REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Płatny dostęp do części Facebooka wkrótce może stać się rzeczywistością

Podczas przesłuchań przed amerykańskim Senatem i Parlamentem Europejskim Mark Zuckerberg wielokrotnie był pytany czy rozważa płatny dostęp do Facebooka. Szef serwisu wówczas zaprzeczał, tymczasem dziś poinformowano o testowaniu płatnych grup.

20.06.2018
21:48
Płacenie za Facebooka
REKLAMA
REKLAMA

Jak mówi pewno piękne przysłowie, tylko krowa nie zmienia zdania. Mark Zuckerberg niewątpliwie krową nie jest, zdanie zmienić może i właśnie to robi. W sprawie opłacania subskrypcji za dostęp do Facebooka, a przynajmniej niektórych jego zakamarków.

Płatny dostęp do Facebooka już jest, ale do tej pory nie był sankcjonowany przez platformę.

Jak przyznaje w poście Alex Deve, odpowiedzialny na Facebooku za grupy, obecnie ich administratorzy, jeśli chcą wprowadzić opłaty za uczestnictwo w specjalnych grupach są zmuszeni do poszukiwania na własną rękę sposobów, by to zrobić. Sami tworzą zasady, sami pilnują ich egzekwowania, sami szukają narzędzi, które pomogłyby im ogarnąć ten biznes.

Teraz to wszystko ma być znacznie prostsze, a przede wszystkim odbywać się pod nadzorem samej platformy. Użytkownicy, którzy będą chcieli należeć do płatnych grup, będą mogli opłacać dostęp do nich za pomocą aplikacji mobilnej Facebooka. Administratorzy, którzy skorzystają z tej opcji dostaną zestaw narzędzi do łatwiejszego ściągania należności i finansowego zarządzania grupami.

Zarabianie na Facebooku.

Wydaje się, że firma postanowiła wreszcie zmierzyć się z czymś, co do tej pory istniało, ale nie miało oficjalnych ram. Ktoś zdecydował, że zamiast ignorować, warto zacząć regulować, a może nawet wspierać takie inicjatywy. Szczególnie, że całkiem nieźle wpisuje się w większą strategię, która polega na udostępnieniu coraz większej liczby opcji umożliwiających zarabianie na platformie.

Większość z nas kojarzy Marketplace, na którym można sprzedać niemal wszystko, a na koniec wynająć mieszkanie, żeby te wszystkie graty gdzieś pomieścić. Możliwość zarabiania dostali też twórcy, którzy mogą chociażby monetyzować swoje filmy.

REKLAMA

Opcja płatnych grup jest dopiero testowana, ale, jeśli eksperyment się uda, można się spodziewać, że szybko zagości na Facebooku na całym świecie.

PS. Nasza Technologiczna Grupa Wsparcia jest w pełni darmowa. Zapraszamy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA