REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Jade powraca w Beyond Good and Evil 2! Gotowi na ciarki na plecach?

Intencje Ubisoftu są nie do końca jasne, ale zwiastun stworzyli pierwsza klasa. Fani Beyond Good and Evil będą mieć ciarki.

11.06.2018
23:20
Jade powraca w Beyond Good and Evil 2! Gotowi na ciarki na plecach?
REKLAMA
REKLAMA

Rok temu, po latach plotek i niedopowiedzeń, otrzymaliśmy oficjalną zapowiedź Beyond Good and Evil 2, czyli sequela kultowego już klasyka z 2003. Zwiastun CGI był świetny, emocje wystrzeliły w kosmos, ale niektórzy zmartwili się faktem, że "dwójka" będzie fabularnym prequelem. Wszyscy związali się z Jade, główną bohaterką pierwszej części, i oczekiwali dokończenia jej historii, która zakończyła się przecież cliffhangerem. Sam nie rozumiałem tej decyzji, ale przez rok zdążyłem się już z tym pogodzić.

A teraz obejrzyjcie najnowszy zwiastun Beyond Good and Evil 2.

Nie wszystko jest jednak jasne, bo Beyond Good and Evil 2 wciąż reklamowane jest jako... prequel. Tylko w takim razie dlaczego widzimy starego Pey'ja, który rozpoznaje Jade, jeśli akcja ma toczyć się przed wydarzeniami z "jedynki"? Tak, trochę to wszystko pogmatwane. Miejmy jednak nadzieję, że Ubisoft i Michel Ancel wszystko dokładnie sobie przemyśleli.

Abstrahując od fabularnych meandrów serii, zwiastun jest świetnie zrealizowany. Od dialogów, po wygląd postaci, przez dynamikę, wszystko w nim doskonale gra. Wiadomo, można powiedzieć, że to tylko CGI... ale to CGI pokazuje też wyjątkową atmosferę. Dobrze widzieć, że po tylu latach twórcy potrafią uchwycić to, co sprawiało, że pierwsze Beyond Good and Evil było takie niepowtarzalne.

Oprócz zwiastuna CGI zobaczyliśmy też fragmenty gameplayu.

Pochodzą one z wersji pre-alpha gry. Było to zaledwie kilka scen pokazywanych w tle konferencji, ale bardzo dobrze widzieć tę grę także bez upiększaczy w postaci GGI. Założenia pozostają takie same - otrzymamy otwarty świat, w którym stworzymy własnego gwiezdnego pirata. Na materiałach widać, że kierunek artystyczny prezentuje się znakomicie, a Ubisoft podgrzewa atmosferę jeszcze jedną ciekawostką...

REKLAMA

Każdy może dorzucić swoje trzy grosze do Beyond Good and Evil 2. Platforma HitRecord prowadzona przez Josepha Gordona-Levitta będzie zbierać grafiki, teksty i muzykę, która może pojawić się w grze. Wasz rysunek jako mural w Beyond Good and Evil 2? To realny scenariusz. Każdy może zgłosić swoje propozycje, a na stronie HitRecord widać choćby, że można zaprojektować różne logotypy dla piratów z gry. Wielka gra wypełniona fanowskimi dziełami to rzeczywiście bardzo intrygująca wizja. Ten świat może żyć.

Póki co wszystko co związane z Beyond Good and Evil 2 prezentuje się naprawdę dobrze. Być może długie lata oczekiwań zostaną nam wynagrodzone kolejną absolutnie wyjątkową grą?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA