REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Asus ZenFone 5Z nie ustępuje sztandarowym smartfonom, tymczasem kosztuje znacznie mniej

Asus wprowadził właśnie do sklepów swój sztandarowy smartfon. Asus ZenFone 5Z, bo o nim mowa, może stać się popularnym urządzeniem. Sprzęt ten łączy specyfikację z najwyższej półki z rozsądną ceną.

20.06.2018
7:59
Asus ZenFone 5Z to jeden z najbardziej opłacalnych smartfonów na rynku.
REKLAMA
REKLAMA

Prawdopodobnie pamiętacie Asusa ZenFone 5. To bardzo ciekawy model ze średniej półki, który cechuje się obecnością wielu ciekawych rozwiązań przydatnych w codziennym użytkowaniu. Należą do nich podwójny aparat z szerokokątnym obiektywem oraz wsparciem sztucznej inteligencji, ekran o dużej jasności, dwa głośniki stereo, obsługa technologii DTS Headphone:X oraz innych rozwiązań poprawiających jakość dźwięku na słuchawkach.

Jednym z największych minusów Asusa ZenFone 5 jest specyfikacja obejmująca procesor Qualcomm Snapdragon 636, 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej. Nie zrozumcie mnie źle, te podzespoły dobrze sobie radzą w praktycznie wszystkich zadaniach. Po prostu część osób oczekuje specyfikacji z absolutnie najwyższej półki.

Właśnie z myślą o tych osobach został stworzony model Asus ZenFone 5Z.

Jest on mocno podrasowaną wersją standardowego ZenFone’a 5. Mamy tutaj do czynienia z identyczną bryłą telefonu, obudową i ciekawymi rozwiązaniami. Jedyna różnica to obecność najlepszego procesora Qualcomm Snapdragon 845 wspieranego przez aż 6 GB RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej. Taka specyfikacja powinna wystarczyć absolutnie każdemu.

 class="wp-image-755854"

Co więcej, Asus ZenFone 5Z został świetnie wyceniony. Podejrzewałem, że będzie trzeba zapłacić za niego około 2500 zł. Wnioskowałem tak po cenie w sklepie GearBest, która w chwili pisania tego tekstu wynosi 2066 zł. Po dodaniu do niej samego podatku VAT, koszt telefonu powinien wynieść właśnie 2500-2600 zł.

Tymczasem Asus postanowił sprzedawać swój model w polskiej dystrybucji za 2099 zł. Do zestawu dodaje kartę microSD o pojemności 128 GB, za pomocą której można rozszerzyć pamięć telefonu.

To ciekawa oferta dla osób szukających smartfona z najwyższej półki.

REKLAMA

Jestem w stanie pokusić się o stwierdzenie, że Asus ustępuje innym sztandarowym modelom wyłącznie pod względem aparatu. Ten jest całkiem niezły, ale mimo to nie radzi sobie tak dobrze jak aparaty w najlepszych smartfonach Huaweia oraz Samsunga. Warto jednak dodać, że w swojej półce cenowej wypada naprawdę nieźle i w kontekście ceny trudno mu cokolwiek zarzucić.

Asus ZenFone 5Z to może być jednym z najbardziej opłacalnych smartfonów dostępnych na rynku. Jeżeli chcecie go kupić, możecie to zrobić na Allegro. Jest jeden haczyk. Powyższa oferta to promocja, która jest dostępna od 20 do 21 czerwca 2018 r. Po jej zakończeniu telefon będzie dostępny w tej samej cenie, ale bez karty microSD.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA