REKLAMA

Android Oreo nareszcie na Samsungu Galaxy S7 w Polsce. Sprawdzamy, co nowego

Posiadacze Samsungów Galaxy S7 i S7 edge z polskiej dystrybucji nareszcie mogą pobrać Androida 8.0 Oreo.

05.06.2018 11.19
Android Oreo nareszcie na Samsungu Galaxy S7 w Polsce
REKLAMA
REKLAMA

Przez kilka ostatnich tygodni internet zalewały informacje o aktualizacjach smartfonów Samsunga z serii Galaxy S7 do Androida 8.0 Oreo. Niestety większość osób nie mogła się nimi cieszyć. Na moim S7 edge mam już Oreo od miesiąca, natomiast nie jest to telefon pochodzący z polskiej dystrybucji.

Nareszcie Android Oreo dla Polaków. Możecie już zaktualizować Samsungi Galaxy S7 i S7 edge.

 class="wp-image-744640"

Dziś otrzymaliśmy powiadomienie o nowej wersji systemu operacyjnego na Samsunga Galaxy S7. Mowa o sprzęcie kupionym w polskiej dystrybucji, co widać również w kodzie „XEO” obecnym w dostępnej wersji oprogramowania.

Paczka z nowym systemem zajmuje prawie 1,3 GB, więc najlepiej pobrać ją przez Wi-Fi. Aktualizacja wprowadza system Android 8.0 Oreo działający wraz z nakładką Samsung Experience 9.0. To właśnie nowa nakładka Samsunga wprowadzi największe wizualne zmiany, jakie zobaczycie po aktualizacji.

Co nowego w Androidzie Oreo na Samsungu Galaxy S7?

Zmianie ulegną ikony, a także fonty w niektórych miejscach systemu, np. na ekranie blokady. Zmieni się wygląd szuflady aplikacji, pasków wyszukiwania i niektórych powiadomień. Więcej na ten temat znajdziecie w naszej galerii.

Co najlepiej sprawdza się w praktyce? Polubiłem nową aplikację aparatu, która jest wygodniejsza i ma o kilka funkcji więcej. Pojawiła się też możliwość zoomowania samym kciukiem, poprzez przesuwanie na boki przycisku migawki. Galaxy S7 co prawda ma pojedynczy obiektyw, ale zoom czasami się przydaje - nawet ten cyfrowy.

Pozostałe zmiany? Szczerze mówiąc, są czysto kosmetyczne. Mimo wszystko warto zaktualizować swojego smartfona. Android Oreo wprowadził kilka ciekawych mechanizmów działających pod maską, a do tego nowy system oznacza poprawę bezpieczeństwa.

Warto dodać, że nie zauważyłem żadnych problemów z akumulatorem po aktualizacji smartfona.

REKLAMA

Co więcej, mój Galaxy S7 edge przyspieszył, a zdarzało mu się co jakiś czas myśleć nieco za długo. Po aktualizacji smartfon zachowuje się tak, jakby był przynajmniej pół roku młodszy.

Jeżeli nie widzisz powiadomienia o aktualizacji, wejdź do Ustawień i wybierz „Aktualizacja oprogramowania”, a następnie „Pobierz aktualizację ręcznie”. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA