REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Android Oreo dla Samsunga Galaxy S7 i S7 edge już jest. Sprawdziliśmy najważniejsze zmiany

Samsung Galaxy S7 i S7 edge nareszcie doczekały się aktualizacji do Androida w wersji Oreo. Sprawdziliśmy, na jakie nowości mogą liczyć użytkownicy tych smartfonów.

04.05.2018
13:59
Android Oreo dla Samsunga Galaxy S7 i S7 edge. Sprawdziliśmy najważniejsze zmiany
REKLAMA
REKLAMA

Niestety nie wszyscy już dziś mogą cieszyć się z Androida 8.0 na S7 i S7 edge. Aktualizacja realizowana jest partiami w zależności od regionu i pochodzenia urządzenia. W tej chwili aktualizowane są urządzenia pochodzące m.in. z Wielkiej Brytanii, natomiast posiadacze telefonów z polskiej dystrybucji muszą uzbroić się w cierpliwość.

Na szczęście w naszej redakcji znalazł się Galaxy S7 edge, który załapał się na nową wersję oprogramowania, w związku z czym mogliśmy przyjrzeć się nowościom, które niedługo zobaczą wszyscy właściciele sztandarowych smartfonów Samsunga z 2016 r.

Android Oreo na Galaxy S7 i S7 edge - co nowego?

 class="wp-image-726846"

Zmiany widoczne na pierwszy rzut oka nie są gigantyczne - wręcz przeciwnie, większość z nich ma charakter czysto kosmetyczny. Część nowości z Oreo nie będzie też nowością dla użytkowników Samsunga - chociażby tryb Picture in Picture, który już wcześniej zintegrowany był z nakładką koreańskiej produkcji.

To, co jednak cieszy najbardziej, to fakt, że po instalacji Oreo leciwy już smartfon wyraźnie przyspieszył. Nie ma więc powodów, żeby obawiać się aktualizacji pod względem wydajności.

Przyjrzyjmy się szczegółom.

Po instalacji Android 8.0 na Galaxy S7 edge zdecydowaliśmy się poszukać wizualnych różnic pomiędzy kolejnymi wersjami systemu. Oto, co udało nam się znaleźć:

Nowy font w zegarach na ekranie Always on display i na ekranie blokady:

 class="wp-image-726867"

Nowe ikony:

 class="wp-image-726807"

Inny wygląd szuflady aplikacji:

 class="wp-image-726810"

Wszystkie paski wyszukiwania są inne:

 class="wp-image-726819"

Niektóre powiadomienia są bogatsze, z tłem:

 class="wp-image-726894"

Stałe powiadomienia są mniejsze, zwinięte do węższych linii. Tak wyglądają zwinięte:

 class="wp-image-726903"

A tak rozwinięte:

REKLAMA
 class="wp-image-726897"

Nie wiadomo jeszcze, kiedy wszyscy użytkownicy S7 i S7 edge doczekają się aktualizacji do Androida Oreo. Dla poprawy wydajności i poprawek w interfejsie zdecydowanie warto jednak wypatrywać odpowiedniego powiadomienia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA