REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Wiadomości w przeglądarce dla wszystkich. Google ułatwia wysyłanie SMS-ów z komputera

SMS-y wysyłane z komputera to nie nowość. Ale teraz mają szansę stać się równie powszechne, jak te wysyłane z telefonu. Do gry wkroczył bowiem sam Google.

18.06.2018
20:49
SMS w przeglądarce dla wszystkich. Prosto od Google'a
REKLAMA
REKLAMA

Kto posiada sprzęty Apple’a, ten pewnie śmieje się pod nosem z ogłoszonej nowości. Wysyłanie SMS-ów z poziomu komputera funkcjonuje w „sadzie” od lat. Na Windowsie zresztą też nie jest to niczym nowym, choć tam rozwiązanie to nie jest w żaden sposób upowszechnione – brakuje jednego, wspólnego standardu, który ułatwiłby połączenie telefonu z Androidem z komputerem osobistym.

Czy może raczej – brakowało.

Wiadomości, czyli Android Messages, trafiają do przeglądarki.

Aplikacja Wiadomości, czyli jeden z najlepszych klientów SMS-ów, preinstalowany na wielu telefonach z Androidem, właśnie trafiła do przeglądarki. Po wejściu na odpowiedni adres wita nas prosty panel konfiguracji. Wystarczy zeskanować kod QR i cieszyć się synchronizacją wiadomości z telefonem.

 class="wp-image-754411"

Tyle w teorii. W praktyce bowiem usługa dopiero ma wystartować, wraz z wersją aplikacji na Androida o numerze 3.0.43. Póki co nie widzę u siebie opcji synchronizacji urządzeń, ale gdy takowa się pojawi, całość ma się sprowadzać właśnie do prostego zeskanowania kodu QR.

Mam tylko nadzieję, że SMS w przeglądarce będzie dostępny nie tylko w przeglądarce Google’a.

Panel konfiguracji bez problemu mogę uruchomić wpisując adres w dowolną przeglądarkę: czy to Chrome, czy to Opera, czy to Microsoft Edge. Ale czy w każdej z nich działać będzie sama aplikacja? Tego na razie nie wiemy. Oby tylko Google nie ograniczył działania swojej usługi do swojej przeglądarki. Bo choć ta jest najpopularniejszą na rynku, to nie jedyną i nie każdy z niej korzysta.

REKLAMA

A jestem przekonany, że wiele osób z przyjemnością skorzysta z opcji wysyłania i odbierania SMS-ów z poziomu przeglądarki na komputerze osobistym. To bardzo wygodne rozwiązanie, które niweluje potrzebę sięgania po telefon, gdy sami siedzimy przed ekranem laptopa czy komputera stacjonarnego.

Aktualizacja Wiadomości, uruchamiająca synchronizację, ma trafić do wszystkich posiadaczy smartfonów z Androidem jeszcze w tym tygodniu. Gdy tylko tak się stanie, sprawdzimy, jak Wiadomości spisują się w praktyce między urządzeniami.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA