REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Brawo Microsoft. Xbox One dostanie oficjalny kontroler dla niepełnosprawnych graczy

Kontrolery gier dla niepełnosprawnych to nic nowego. Zazwyczaj jednak produkty tego typu kupuje się na zamówienie, a ich cena jest bardzo wysoka. Microsoft będzie pierwszą firmą, która zaoferuje uniwersalny kontroler dla niepełnosprawnych użytkowników ósmej generacji maszyn do grania.

15.05.2018
14:19
Brawo Microsoft. Xbox One dostanie kontroler dla niepełnosprawnych
REKLAMA
REKLAMA

Jak dla każdego, również dla wielu niepełnosprawnych świat gier wideo może być kapitalną odskocznią od codziennych problemów i obowiązków. Niestety, ze względu na precyzyjne narzędzia kontroli, wiele osób z niepełnosprawnościami ma problemy z obsługą konsol. Część nie może z nich w ogóle korzystać. Wraz z rozwojem cywilizacyjnym coraz częściej zwracamy uwagę na te problemy, a producenci sprzętu i oprogramowania znajdują lepsze ich rozwiązania.

Microsoftowi należą się brawa. Producent Xboksa wdroży na rynek kontroler dla niepełnosprawnych.

 class="wp-image-731643"

Firma najprawdopodobniej chciała się pochwalić urządzeniem na targach E3 2018 w Los Angeles. Grafika przedstawiająca kontroler wyciekła jednak do sieci, gdzie może ją zobaczyć każdy zainteresowany. Możecie się zdziwić, ponieważ nowy pad w ogóle nie przypomina kontrolera, jaki dodawany jest do standardowego wyposażenia konsoli.

Kontroler Microsoftu dla niepełnosprawnych wyróżnia się dwoma gigantycznymi przyciskami fizycznymi, które będzie można swobodnie skonfigurować wedle własnych potrzeb. Krzyżak kierunkowy pozostał na swoim miejscu.  Tak samo jak przyciski nawigujące, którymi pauzuje się rozgrywkę oraz przenosi użytkownika do głównego menu. Gniazdo ładowania oraz połączenia słuchawkowego zostało z kolei przeniesione na bok kwadratowej, łatwej do chwycenia obudowy.

Warto również zwrócić uwagę na trzy wskaźniki LED, ułożone jeden nad drugim.

REKLAMA

Za pomocą informacji świetlnych użytkownik będzie mógł zapewne przełączać się pomiędzy różnymi profilami albo odmiennymi funkcjami kontrolera. Podobny system został zaimplementowany do odświeżonej wersji rewelacyjnego pada Microsoft Elite - najlepszego kontrolera, jaki został dotychczas stworzony z myślą o konsolach ósmej generacji.

Można się spodziewać, że nowy kontroler Microsoftu dla niepełnosprawnych zostanie zaprezentowany podczas konferencji E3 2018 w Los Angeles. Ta rozpocznie się w niedzielę 10 czerwca, o 22:00 polskiego czasu. Jeżeli chcecie znać terminy pozostałych konferencji, koniecznie zajrzyjcie do naszego zaktualizowanego terminarza E3 2018.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA