REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Pojedynki 2 na 2 i Pałac Jabby - Star Wars Battlefront 2 szykuje się na Hana Solo

W grze Star Wars Battlefront 2 rozpoczyna się drugi sezon, tym razem inspirowany nadchodzącym filmem "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie". Pierwsze nowości pojawią się 16 maja.

10.05.2018
17:31
Star Wars Battlefront 2 szykuje się na Hana Solo
REKLAMA
REKLAMA

Czerwony pył nie opadł jeszcze po finałowej bitwie w "Ostatnim Jedi", a na horyzoncie już widać film o tym, jak to Han Solo był młody i gniewny. Disney rozpieszcza nas w kwestii kinowych doznań, co działa także na korzyść studia DICE, które nie musi specjalnie kombinować z pomysłami na następny sezon w Star Wars Battlefront 2.

Niesławna strzelanina, po gruntownej restrukturyzacji systemu rozwoju i zrezygnowaniu z mikrotransakcji wpływających bezpośrednio na rozgrywkę, zabiera się za atrakcje nawiązujące bezpośrednio do "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie". Zgodnie z najnowszym komunikatem najciekawsze nowości otrzymamy w czerwcu, już po premierze filmu.

Na razie nie wiemy jeszcze, co to będzie, ale spokojnie można zakładać stosowne mapy czy bohaterów, podobnie jak w przypadku pierwszego sezonu z "Ostatnim Jedi". To co, postrzelamy Woodym Harrelsonem? A może jakaś muzyczna minigra z Donaldem Gloverem? No dobrze, żarty żartami, ale osobiście nie pogardziłbym widowiskowym trybem opartym o akcję z pociągiem znaną ze zwiastunów.

Drugi sezon Battlefronta 2 zaczyna się jednak nie w czerwcu, a już 16 maja.

To wtedy dostaniemy choćby Pałac Jabby, czyli mapę znaną z Battlefronta z 2015. To dobry wybór - lokacja doszła dopiero w DLC i była jednym z najjaśniejszych elementów dodatkowej zawartości. Ciasne, korytarzowe zwarcia znowu będą mogły wybrzmieć z odpowiednią siłą. Szkoda tylko, że już to znamy.

Nieco większą nowością będzie tryb Zmagania Bohaterów, który zdaje się bardziej kameralną wersją Bohaterów i Złoczyńców. Tym razem gracze wcielą się w ikoniczne postacie w starciach 2v2 a nie 4v4. Co runda trzeba będzie wybrać inny duet, co w praktyce ma "sprawdzić nasz spryt i zmysł taktyczny". I może rzeczywiście w tym szczuplejszym układzie na mapach będzie mniej bezmyślnej siekaniny mieczami świetlnymi, a więcej myślenia? Oby.

 class="wp-image-729735"
REKLAMA

Drugi wprowadzony tryb to efekt próśb fanów - spersonalizowany arcade dla myśliwców. Chętni poćwiczą zatem wszelkie beczki i torpedowania bez konieczności grania z żywymi graczami. Tych, którzy lubią przebieranki, ucieszy też z pewnością informacja, że w grze pojawią się stroje inspirowane początkiem "Powrotu Jedi" - Lando Calrissian w przebraniu strażnika na skifie czy Leia w stroju łowcy nagród Boushha.

To wszystko od 16 maja. Potem premiera "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie" 25 maja i zawartość związana z filmem w czerwcu. Czy drugi sezon na nowo rozkręci zainteresowanie wokół zjedzonej przez opinię publiczną gry? To z pewnością dobra okazja, żeby wrócić i sprawdzić, jak Battlefront 2 funkcjonuje bez mikrotransakcji zaburzających balans rozgrywki. W tym wypadku EA na pewno z chęcią podpisałoby się pod złotą myślą Kylo Rena - "pozwólmy odejść przeszłości".

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA