REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Umarł Saturn, niech żyje Media Markt. Sieć sklepów z elektroniką zmienia nazwę

Dla niektórych sporym zaskoczeniem będzie informacja, że sieci MediaMarkt i Saturn mają tego samego właściciela. Firma MediaMarktSaturn Polska postanowiła zrezygnować z marki Saturn.

17.05.2018
11:26
saturn media markt
REKLAMA
REKLAMA

Obserwując sytuację na rynku uznaliśmy, że nadszedł czas, aby wykorzystać ten atut i połączyć siły obu brandów. MediaMarkt jest obecny w Polsce już od 20 lat, a więc znacznie dłużej niż Saturn. Dlatego postawiliśmy na markę, która jest najsilniej zakorzeniona w świadomości Polaków - tłumaczy Marcin Rosati, prezes MediaMarktSaturn Polska.

Sklepy Saturn staną się częścią sieci Media Markt.

Zmiana nazwy nie będzie czysto kosmetyczna, przynajmniej z perspektywy klientów. 22 sklepy stacjonarne Saturn oraz serwis Saturn.pl zostaną zintegrowane z siecią Media Markt, dzięki czemu ich klienci otrzymają wygodniejszy dostęp do posprzedażowej obsługi zakupionego sprzętu RTV i AGD. Po wchłonięciu marki Saturn, sieć Media Markt będzie dyspononować 85 sklepami stacjonarnymi w Polsce.

REKLAMA

MediaMarktSaturn Polska liczy również na poprawę swoich statystyk w sieci. Według badań przeprowadzonych przez Gemius/PBI, witryna Saturn.pl w listopadzie ub. r. mogła pochwalić się 1,75 mln unikalnych użytkowników. W tym samym czasie stronę MediaMarkt.pl odwiedziło 3,49 mln ludzi. Połączenie obu marek powinno zwiększyć tę liczbę do ponad 5 mln użytkowników odwiedzających MediaMarkt.pl.

Marcin Rosati zapewnia również, że Media Markt przejmie wszystkie zobowiązania dotyczące klientów sieci Saturn. Nie ma zatem żadnych powodów do obaw związanych z gwarancją na sprzęt zakupiony w Saturnie. Jedyną zmianą dla klientów sieci będzie łatwiejszy dostęp do serwisu gwarancyjnego. Rebranding rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu i ma zakończyć się we wrześniu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA