REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Plus poprawia zasięg LTE Advanced. Z superszybkiego łącza skorzystają mieszkańcy 300 nowych miast

Plus poszerzył listę miejscowości, w których dostarcza internet mobilny LTE Advanced dzięki agregacji pasm. W wybranych lokalizacjach można skorzystać już z łącza o przepustowości 500 Mbps. Na tym zmiany się nie kończą.

11.05.2018
13:26
plus internet lte
REKLAMA
REKLAMA

Zaledwie wczoraj grupa Cyfrowy Polsat, której częścią jest Polkomtel, operator sieci Plus, chwaliła się wynikami finansowymi za 1. kwartał 2018 roku. Dzisiaj zielony telekom ma kolejne dobre wiadomości. Firma poprawiła właśnie zasięg swojej sieci LTE Advanved.

Internet mobilny LTE Advanced sieci Plus w ponad 300 nowych miejscowościach.

Polscy operatorzy rozpoczęli modernizację swoich sieci. Dzięki agregacji pasm częstotliwości w ramach LTE Advanced klienci mogą skorzystać ze znacznie szybszego internetu niż w przypadku zwykłego internetu LTE.

LTE Advanced sieci Plus dociera teraz do 300 nowych lokalizacji, w której wcześniej agregacja pasm nie była dostępna. To jednak nie koniec zmian, jakie dla klientów szykuje telekom będący częścią grupy Cyfrowy Polsat.

LTE od Plusa z agregacją 3 pasm.

Obecnie zasięg sieci LTE Advanced przy agregacji przynajmniej dwóch częstotliwości świadczony przez Plusa obejmuje już 54 proc. populacji. Na tym się jednak nie kończy. Klienci w Białymstoku jako pierwsi mogli skorzystać z agregacji trzech pasm, co dodatkowo poprawiło parametry łącza LTE Adavanced.

REKLAMA

W tym celu Plus łączy częstotliwości 1800 MHz, 2100 MHz i 2600 MHz, co przekłada się na pasmo o 50 MHz szerokości. Agregacja realizowana jest też w wariancie łączącym 800 MHz, 1800 MHz i 2600 MHz, co składa się na pasmo o szerokości 45 MHz. Takie łącza działają już w 215 miejscowościach.

Oprócz łączenia pasm z trzech częstotliwości Plus wprowadza teraz modulację 256 QAM zwiększającą maksymalne prędkości pobierania danych do 33 proc. To rozwiązanie jest stosowane w stacjach bazowych, które łączą trzy pasma w ramach częstotliwości 1800 MHz, 2100 MHz i 2600 MHz. Pozwala w sprzyjających warunkach pobierać dane z prędkością 500 Mbps.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA